fbpx
- Reklama -
ZahraničnéSi Ťin-pching vyzval na politické riešenie konfliktu na Ukrajine

Si Ťin-pching vyzval na politické riešenie konfliktu na Ukrajine

-

Si Ťin-pching vyzval na politické riešenie konfliktu na Ukrajine

Peking 1. decembra (TASR) – Čínsky prezident Si Ťin-pching vyzval na rokovania o politickom riešení konfliktu na Ukrajine. Uviedol to počas štvrtkového stretnutia s predsedom Európskej rady Charlesom Michelom v Pekingu. Informuje TASR na základe správ agentúr AP a DPA.
      

- reklama -

„Riešenie ukrajinskej krízy politickými prostriedkami je v najlepšom záujme Európy a spoločnom záujme všetkých krajín v Eurázii,“ povedal Si Ťin-pching, ktorého citovala čínska štátna televízia CCTV. Dodal, že za súčasných podmienok sa „musíme vyhnúť eskalácii a rozšíreniu krízy“ a snažiť sa o mier.
      

Čína sa v podobnom duchu vyjadrovala o vojne na Ukrajine aj v minulosti, všíma si AP. Peking naďalej odmieta odsúdiť ruskú inváziu na Ukrajinu a kritizuje sankcie Západu voči Moskve.
      

Michel počas stretnutia povedal, že EÚ sa spolieha na Čínu, aby ako stály člen Bezpečnostnej rady OSN využila  svoj vplyv na Rusko, aby rešpektovalo Chartu OSN a ukončilo brutálnu vojnu na Ukrajine, povedal hovorca EÚ.
      

Predseda Európskej rady a Si Ťin-pching tiež zdôraznili, že „jadrové hrozby sú nezodpovedné a vysoko nebezpečné“.
      

Predstavitelia EÚ uviedli, že Michelova jednodňová návšteva Číny je zameraná na hľadanie rovnováhy medzi ekonomickými záujmami Únie v spolupráci s Čínou a potrebou zaujať jasné stanovisko voči Pekingu pri obrane demokracie a základných slobôd.

spot_imgspot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás