DomáceŠeliga označuje upozornenie na nerešpektovanie rozhodnutí ÚS zastrašovaním

Šeliga označuje upozornenie na nerešpektovanie rozhodnutí ÚS zastrašovaním

-

spot_img

Šeliga označuje upozornenie na nerešpektovanie rozhodnutí ÚS zastrašovaním

Bratislava 10. januára (TASR) – „Dnešné vyjadrenia predsedu Smeru Roberta Fica sú ďalšou a dlhotrvajúcou snahou o zastrašovanie a spochybňovanie sudcov Najvyššieho súdu Slovenskej republiky,“ vyhlásil poslanec Juraj Šeliga (Za ľudí) na margo tlačovej konferencie Roberta Fica.

„Robert Fico sa snaží dlhodobo vytvárať obraz zaujatých sudcov, ktorí sa snažia ublížiť jemu a jeho blízkym osobám, ktoré sú podozrivé zo závažnej trestnej činnosti. Je to cielená a premyslená snaha spochybniť všetkých a všetko, a to preto, aby narušil dôveru v justíciu a nezávislé súdy. Fico takto postupuje už rok a pol od momentu, kedy pochopil, že Bödör, Gašpar, Výboh a ďalší môžu začať rozprávať aj o jeho osobe,“ vysvetľuje Šeliga.

„Zároveň sú tieto aktivity odkazom pre ľudí vo väzbe, aby za žiadnych okolností nezačali rozprávať o 12-ročnom období vlády Smeru a úlohe Roberta Fica na podozrivých aktivitách. Súdy na Slovensku nie sú koaličné ani opozičné, ale nezávislé. Vystúpenia Roberta Fica sú útokom na nezávislé slovenské súdnictvo – sudcov a prokurátorov, ktorí sú čestní a nezávislí,“ uzatvára Juraj Šeliga.

V súvislosti s citovaným rozhodnutím Ústavného súdu Slovenskej republiky si dovoľujeme upriamiť pozornosť na nasledovné okolnosti, pretože predseda Smeru sa snaží navodiť dojem, že N. Bödör má byť okamžite prepustený z väzby. Nie je to pravda!

Ústavný súd Slovenskej republiky (II. ÚS 367/2021) konštatuje, že sa Najvyšší súd resp. Špecializovaný trestný súd má zaoberať rozhodnutím Najvyššieho súdu, resp. Špecializovaného trestného súdu pre zjednodušene povedané porušenie práva na zákonného sudcu (obdobie väzby medzi marcom a aprílom roka 2021). Zároveň však konštatuje, že rešpektuje právomoc Špecializovaného trestného súdu rozhodovať o väzbe po podaní obžaloby (rovnako ako právomoc Najvyššieho súdu). Rovnako neskúmal materiálne dôvody väzby a rovnako neskúmal väzbu po podaní obžaloby. Je plne v dispozícii Špecializovaného trestného súdu, resp. Najvyššieho súdu, aby sa s rozhodnutím Ústavného súdu vysporiadali (bez predikcie Ústavného súdu prepustiť N. Bödöra), časti 76 – 77 rozhodnutia Ústavného súdu.

Snaha vytvoriť obraz o nezákonných stíhaniach je možnosťou obhajoby, ale ak sa na tom pričiňuje opozičný politik, je to hlboké zavádzanie, ktorého cieľom je získať politické body a ochrániť svoju osobu.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

1 Komentár

  1. Toto Hríbom ožraté kiskodné mláďatko, čo ogrcalo a očúralo polovicu nášho hlavného mesta asi nikdy nevytriezvie.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás