fbpx
DomáceŠeliga nevie čo s GP, tak podal na ňu...

Šeliga nevie čo s GP, tak podal na ňu podanie na NAKA

-

Šeliga nevie čo s GP, tak podal na ňu podanie na NAKA

ŠELIGA: Dal podanie na NAKA pre zneužitie právomoci verejného činiteľa na generálnej prokuratúre

BRATISLAVA 26. septembra (SITA) – Poslanec parlamentu a člen predsedníctva strany Demokrati Juraj Šeliga dáva podanie na Národnú kriminálnu agentúru v súvislosti s podozreniami na zneužitie právomoci verejného činiteľa. Ide o podozrenia z krivenia spravodlivosti na generálnej prokuratúre pri aplikácii paragrafu 363. Opiera sa o dôkazy, ktoré strana Demokrati dostala v pondelok. Generálna prokuratúra podľa týchto dokumentov v júni 2021 odmietla aplikovať paragraf 363 z dôvodu, že nebolo vznesené obvinenie. V auguste 2021 však už na základe tohto paragrafu rozhodla v prípade vyšetrovacieho tímu Oblúk, hoci ani vtedy nebolo vznesené obvinenie. „To je zásadná disproporcia a zakladá to podozrenie, že bola zneužitá právomoc verejného činiteľa. Vypýtali sme si štatistiku z ministerstva spravodlivosti a tá hovorí veľmi jasne – rozhodnutie vo veci vyšetrovacieho tímu Oblúk bolo doteraz prvé rozhodnutie, keď generálna prokuratúra zastavila trestné stíhania, pritom nebolo voči nikomu vznesené obvinenie,“ povedal dnes na tlačovej besede Šeliga.

Poukázal na to, že Maroš Žilinka odmieta na zásadné otázky odpovedať nielen verejnosti a novinárom, ale aj poslancom a prezidentke. V pondelok neprišiel na rokovanie ústavnoprávneho výboru, pretože je na dovolenke. Šeliga preto vidí ako jediné riešenie obrátiť sa na NAKA. „Neviem, čo viac máme urobiť, aby sa tieto veci vysvetľovali, vyšetrovali a zjednala sa náprava,“ skonštatoval a dodal, že aj Ústavný súd SR vo svojom náleze povedal, že nemôže byť zrušené uznesenie o začatí trestného konania, ak nebolo vznesené voči nikomu obvinenie. Šeliga opakovane generálneho prokurátora vyzýva, aby odpovedal, či sa koordinoval s vyšetrovateľkou Dianou Santusovou z tímu Oblúk, pretože existujú podozrenia, že vyšetrovatelia okolo Diany Santusovej, ktorí mali zasahovať do vyšetrovaní vážnej korupcie vlád Smeru, sa stretávali a koordinovali v Žilinkovej kancelárii.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 Komentáre

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás