fbpx
- Reklama -
ZahraničnéŠéf NATO je znepokojený zo spolupráce Moskvy a Minsku....

Šéf NATO je znepokojený zo spolupráce Moskvy a Minsku. My sme znepokojení, že NATO je poskok USA

-

Šéf NATO je znepokojený zo spolupráce Moskvy a Minsku. My sme znepokojení, že NATO je poskok USA

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Berlín 6. júna (TASR) – Krajiny NATO sú vážne znepokojené užšou spoluprácou medzi Ruskom a Bieloruskom, uviedol v rozhovore pre nemecký nedeľník Welt am Sonntag generálny tajomník Severoatlantickej aliancie Jens Stoltenberg.


      „Spojenci sú vážne znepokojení užšou spoluprácou medzi Moskvou a Minskom za posledné mesiace,“ uviedol Stoltenberg, pričom poznamenal, že Bielorusko „sa stáva čoraz závislejším“ od Ruska.


      Podľa agentúry TASS Stoltenberg v rozhovore zdôraznil, že „NATO je obranná aliancia“. „Nechcem príliš špekulovať, ale sme ostražití a veľmi pozorne sledujeme udalosti v Bielorusku… Samozrejme, sme pripravení v závažných prípadoch chrániť každého účastníka Aliancie a chrániť ho pred akoukoľvek hrozbou, ktorú predstavuje Minsk a Moskva,“ vyhlásil šéf NATO.

- reklama -


      Podľa jeho slov sa o udalostiach v Bielorusku bude rokovať na nadchádzajúcom summite NATO v Bruseli. Účastníci summitu prehodnotia dohodu o partnerstve s Bieloruskom (Partnerstvo za mier – PfP), ktorá bola vo veľkej miere zmrazená, dodal Stoltenberg.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás