fbpx
- Reklama -
NázoryŠéf KOZ Magdoško Matovičovi: Skrachovaný premiér prestaň už zavádzať

Šéf KOZ Magdoško Matovičovi: Skrachovaný premiér prestaň už zavádzať

-

Šéf KOZ Magdoško Matovičovi: Skrachovaný premiér prestaň už zavádzať

Vážený pán skrachovaný premiér Igor Matovič, 

dostal sa ku mne tvoj facebookový status, v ktorom, ako je už u teba zvykom, opäť urážaš a zavádzaš. Neznížim sa na tvoju úroveň, ale ak sa tvoje urážky budú opakovať, nezastrašíš ma a dozvieš sa o sebe veľa nepekných vecí.

Na Slovensku sa hovorí: ako si požičiaš, tak ti bude vrátené. Postupne si na svojich tlačovkách predstavil vraj „daňovú revolúciu“, pričom druhý diel si venoval zamestnancom. Okrem iného z tvojich úst na tlačovej konferencii odznelo, že zamestnanci budú platiť jednu daň 19% a zamestnávateľ jeden odvod vo výške 39%.

- reklama -

Všetci zamestnanci budú platiť rovnako a aj všetci zamestnávatelia budú platiť rovnako, rovnako za všetkých zamestnancov v štáte. Zrušia sa všetky výnimky. Tieto svoje slová snáď nepoprieš, aj keď u teba je všetko možné.

Systém sociálneho zabezpečenia policajtov podľa zákona 328/2002 Z.z. nie je osobitný preto, že mu tak hovoríme. On totiž má veľmi výrazné odlišnosti oproti sociálnemu poisteniu v zmysle zákona 461/2003 Z.z. Tento zákon sa vzťahuje na policajtov a vojakov, pričom pod pojmom policajt sa na účely tohto zákona rozumie príslušník Policajného zboru, Hasičského a záchranného zboru, Horskej záchrannej služby, Slovenskej informačnej služby, Národného bezpečnostného úradu, Zboru väzenskej a justičnej stráže a ozbrojený príslušník finančnej správy.

Avšak poďme k veci: tvrdíš, že moje vyjadrenie o likvidácii sociálneho zabezpečenia policajtov je „podlá lož“. Žiaľ, myslím, že ty nemáš ani tušenie, o čom je sociálne zabezpečenie „policajtov“. Ak áno, vysvetli, prosím, ako teda bude financované sociálne zabezpečenie „policajtov“ v zmysle zákona 328/2002 Z.z. podľa tvojej, vraj, daňovej revolúcie. Na tvojej tlačovke zaznelo, že začínaš verejnú diskusiu. Tak ja v nej teraz len pokračujem.

Som veľmi zvedavý a so mnou desaťtisíce zamestnancov, ktorých sa to dotýka, aká bude tvoja odpoveď. Nechutné klišé, ktoré s obľubou používaš, ako „Nebojte sa, dobre bude!“, alebo obvinenia „Je to podlá lož!“, si odpusť. Chcem počuť konkrétne čísla a vidieť mechanizmus, ako bude jednotný odvod fungovať, či sa bude deliť, ak áno, tak na aké položky sa bude deliť jednotný odvod zamestnávateľov vo výške 39%. Toľkoto na začiatok diskusie, lebo tých otázok máme viac.

Marián Magdoško, prezident KOZ SR

Vážení priaznivci Veci Verejných

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu.

Vo Veciach verejných stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme onedlho.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity.

Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať Veci verejné.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..

Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

 

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás