fbpx
- Reklama -
ZahraničnéSalvini: Mám sa zodpovedať pred súdom za to, že...

Salvini: Mám sa zodpovedať pred súdom za to, že som chránil hranice Talianska?

-

Salvini: Mám sa zodpovedať pred súdom za to, že som chránil hranice Talianska?

Taliansko: Pokračoval súd so Salvinim, vypovedala exministerka obrany 

      Palermo 2. decembra (TASR) – V sicílskom Palerme v piatok pokračoval súdny proces s talianskym ministrom dopravy Matteom Salvinim. Minister sa na pojednávaní nezúčastnil, vypovedať prišla bývalá ministerka obrany Elisabetta Trentová. Informuje o tom TASR, ktorá čerpala zo správ agentúr APA a ANSA.


      Salvini ako minister vnútra v auguste 2019 odmietal šesť dní povoliť španielskej záchrannej lodi Open Arms so 147 migrantmi zakotviť v prístave Lampedusa. Vylodenie migrantov v Taliansku nakoniec nariadil prokurátor. Podľa obžaloby sa Salvini svojím konaním dopustil zneužitia právomocí a trestného činu obmedzovania osobnej slobody.

- reklama -


      Trentová na súde vypovedala, že ako ministerke obrany jej v danom prípade prináležalo iba preveriť, či nejde o vojenskú loď. Pod nariadením zakazujúcim lodi zakotviť v Taliansku boli napokon podpísaní šéfovia vládnych rezortov vnútra, infraštruktúry a obrany.


      Vtedajší minister infraštruktúry Danilo Toninelli súdu povedal, že osobne si nebol vedomý možných rizík pre verejnú bezpečnosť a zdravie spojených s vylodením migrantov v Taliansku, avšak o rizikách ho informoval minister vnútra.


      Sám Salvini považuje tento súdny proces za absurdný. „Mám sa zodpovedať pred súdom za to, že som chránil hranice Talianska?“ posťažoval sa.

spot_imgspot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás