fbpx
ZahraničnéRuský minister Lavrov varuje!

Ruský minister Lavrov varuje!

-

Ruský minister Lavrov varuje!

Lavrov: Dodanie uránovej munície Kyjevu by bolo „vážnou“ eskaláciou konfliktu

        Moskva 22. marca (TASR) — Rusko v stredu varovalo pred „vážnou“ eskaláciou vojny na Ukrajine v prípade, že Británia poskytne Kyjevu prieraznú muníciu obsahujúcu ochudobnený urán, informuje TASR na základe správy agentúry AFP.


        „Toto je krok k ďalšej eskalácii, a to vážnej,“ uviedol ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.

- reklama -


        Ako dodal, použitie takejto munície „výrazne zníži“ schopnosť Ukrajiny „produkovať kvalitné, nekontaminované potraviny“.


        Ruský prezident Vladimir Putin v utorok uviedol, že na takéto kroky Británie bude Moskva „nútená reagovať“.


        Britské ministerstvo obrany v pondelok oznámilo, že na Ukrajinu dodá spolu s tankami Challenger 2 aj protipancierovú muníciu s ochudobneným uránom.


        Námestníčka britského ministra obrany Annabelle Goldieová vysvetlila, že takáto munícia je veľmi účinná, keď zasiahne tanky alebo obrnených vozidlá.


        „Britská armáda používa ochudobnený urán vo svojej protipancierovej munícii už desaťročia. Je to štandardný komponent a nemá nič spoločné s jadrovými zbraňam. Rusko to vie, ale zámerne sa snaží šíriť dezinformácie,“ uviedol hovorca britského ministerstva obrany.


        Spojené kráľovstvo nepovažuje náboje s ochudobneným uránom za jadrovú zbraň. Muníciu s ochudobneným uránom používa aj Rusko.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás