fbpx
ZahraničnéRUSKO: Putin prijal pozvanie do KĽDR

RUSKO: Putin prijal pozvanie do KĽDR

-

RUSKO: Putin prijal pozvanie do KĽDR

BRATISLAVA 14. septembra (SITA) – Ruský prezident Vladimir Putin „vďačne prijal“ pozvanie do Severnej Kórey od tamojšieho vodcu Kim Čong-una. Potvrdil to hovorca Kremľa Dmitrij Peskov. Nenaznačil však, kedy by sa návšteva mohla uskutočniť. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Do Kórejskej ľudovodemokratickej republiky (KĽDR) však v októbri vycestuje ruský minister zahraničia Sergej Lavrov.

Kim tento týždeň pricestoval do Ruska, kde sa okrem iného stretol s Putinom. Samit vodcov bol podľa Peskova „dobre načasovaný, užitočný a konštruktívny“ a Moskva bude pokračovať v „rozvíjaní vzťahov“ s Pchjongjangom.

Stretnutie Kima s Putinom vyvoláva obavy z možnej dohody o severokórejských zbraniach pre ruskú vojnu na Ukrajine. Severná Kórea môže mať desiatky miliónov delostreleckých granátov a rakiet založených na sovietskych návrhoch, ktoré by mohli poskytnúť obrovskú podporu ruskej armáde na Ukrajine, tvrdia analytici. Pchjongjang by výmenou za zbrane zase mohol žiadať veľmi potrebnú energetickú a potravinovú pomoc a technológie pre pokročilé zbrane, ponorky a vojenské satelity.

https://news.sky.com/story/ukraine-russia-war-latest-crimea-putin-sky-news-updates-12541713

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img
spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

spot_img

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás