fbpx
ZahraničnéRUSKO: Putin pricestoval do Vladivostoku na Východné ekonomické fórum

RUSKO: Putin pricestoval do Vladivostoku na Východné ekonomické fórum

-

RUSKO: Putin pricestoval do Vladivostoku na Východné ekonomické fórum

BRATISLAVA 11. septembra (SITA) – Ruský prezident Vladimir Putin pricestoval do mesta Vladivostok na východe Ruska, kde sa zúčastní na stretnutiach v rámci Východného ekonomického fóra. V pondelok to podľa ruskej štátnej televízie Russia 24 oznámil hovorca Kremľa Dmitrij Peskov. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Rusko od roku 2015 každoročne organizuje Východné ekonomické fórum vo Vladivostoku v snahe podporiť zahraničné investície na ruskom Ďalekom východe.

Výročné stretnutie sa pritom koná v čase, keď sa objavili správy, že severokórejský vodca Kim Čong-un zrejme smeruje do Ruska po tom, ako americkí predstavitelia minulý týždeň informovali, že Kim a Putin pravdepodobne plánujú stretnutie s cieľom uzavrieť potenciálnu dohodu o zbraniach medzi Pchjongjangom a Moskvou. Podľa denníka New York Times by sa pritom toto stretnutie mohlo uskutočniť práve vo Vladivostoku.

Vodcovia sa naposledy stretli v apríli 2019, keď Kim pricestoval vlakom do Vladivostoku. Práve to bola pravdepodobne aj jeho dosiaľ posledná cesta do zahraničia.

https://edition.cnn.com/europe/live-news/russia-ukraine-war-news-09-11-23/index.html

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás