fbpx
ZahraničnéRUSKO: Putin navrhol zavedenie „Dňa opätovného zjednotenia“ Ruska a...

RUSKO: Putin navrhol zavedenie „Dňa opätovného zjednotenia“ Ruska a anektovaných ukrajinských území

-

RUSKO: Putin navrhol zavedenie „Dňa opätovného zjednotenia“ Ruska a anektovaných ukrajinských území

BRATISLAVA 12. septembra (SITA) – Ruský vodca Vladimir Putin predložil Štátnej dume návrh na ustanovenie „Dňa opätovného zjednotenia“ Ruska a anektovaných ukrajinských území. V utorok o tom podľa spravodajského portálu CNN informovala ruská štátna tlačová agentúra RIA Novosti. Navrhuje pritom, aby sa tento deň slávil 30. septembra.

Návrh teraz prerokujú v dolnej komore ruského parlamentu, kde prejde legislatívnym procesom, a následne sa z neho môže stať zákon.

Putin vlani oznámil nezákonnú anexiu štyroch ukrajinských oblastí: samozvaných Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky na východe Ukrajiny, ako aj Chersonskej a Zaporižžskej oblasti na juhu.

Odvtedy sa pokúša vytvoriť falošný obraz ruskej legitimity v štyroch ukrajinských oblastiach, ktoré jednostranne vyhlásil za ruské územie. Cez víkend tam tiež ruskí predstavitelia zinscenovali voľby, ktoré medzinárodné spoločenstvo všeobecne odmietlo ako falošné. Výsledkom neprekvapivo dominovala Putinova strana Jednotné Rusko.

https://edition.cnn.com/europe/live-news/russia-ukraine-war-news-09-12-23/index.html

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás