fbpx
ZahraničnéRusko privítalo návrhy Číny, naďalej žiada uznanie anexie ukrajinských...

Rusko privítalo návrhy Číny, naďalej žiada uznanie anexie ukrajinských území

-

Rusko privítalo návrhy Číny, naďalej žiada uznanie anexie ukrajinských území

Moskva 24. februára (TASR) – Ruské ministerstvo zahraničných vecí privítalo v piatok návrhy Pekingu zamerané na ukončenie vojny na Ukrajine a zároveň potvrdilo požiadavky Moskvy vrátane uznania svojej anexie ukrajinských území. Informovali o tom agentúry DPA a AFP.

„Veľmi si ceníme úprimné želanie našich čínskych priateľov prispieť k vyriešeniu konfliktu na Ukrajine mierovými prostriedkami,“ uviedlo ministerstvo.

Základným predpokladom riešenia je však podľa neho ukončenie dodávok zbraní Ukrajine západnými krajinami, zastavenie všetkých bojových operácií a návrat Ukrajiny k neutrálnemu štatútu.

Okrem toho Moskva žiada uznanie „novej územnej reality“, teda ruskej anexie viacerých ukrajinských území v rozpore s medzinárodným právom.

Ruský rezort diplomacie zopakovalo, že naďalej platí pôvodne menovaný cieľ invázie na Ukrajinu, teda jej demilitarizácia a denacifikácia.

Čína na výročie začiatku ruskej invázie na Ukrajinu zverejnila dokument o „politickom urovnaní“ tejto vojny, v ktorom žiada prímerie a rokovania. Vlastné iniciatívy v ňom však neohlasuje.

Valné zhromaždenie OSN vo štvrtok hlasmi 141 štátov vyzvalo na odchod ruských vojenských jednotiek z Ukrajiny. Dôležité krajiny ako Čína a India sa však hlasovania o nezáväznej rezolúcii zdržali.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás