fbpx
ZahraničnéRusko označilo Svetový fond na ochranu prírody za "zahraničného...

Rusko označilo Svetový fond na ochranu prírody za „zahraničného agenta“

-

Rusko označilo Svetový fond na ochranu prírody za „zahraničného agenta“

        Moskva 11. marca (TASR) – Rusko zaradilo na zoznam tzv. zahraničných agentov Svetový fond na ochranu prírody (WWF). Rozhodlo o tom ruské ministerstvo spravodlivosti, podľa ktorého táto organizácia využíva svoje údajné aktivity v oblasti ochrany životného prostredia na ovplyvňovanie politiky.


        Miestna pobočka WWF uviedla, že sa proti rozhodnutiu odvolá, informuje v sobotu TASR na základe správy agentúry DPA.


        Ministerstvo uviedlo, že „predstavitelia WWF sa svojou údajnou činnosťou v oblasti ochrany prírody, životného prostredia a biodiverzity snažili ovplyvňovať rozhodnutia výkonných a legislatívnych orgánov Ruskej federácie.“ WWF podľa rezortu „bránil realizácii priemyselných a infraštruktúrnych projektov“.

- reklama -


        Ruská vláda doteraz pridala na zoznam „zahraničných agentov“ už desiatky mimovládnych organizácií, nezávislých médií a osôb. Mimovládne organizácie sa sťažujú, že toto označenie im komplikuje alebo znemožňuje pôsobenie v Rusku.


        WWF je jednou z najväčších environmentálnych organizácií na svete. Organizácia vo svojom vyhlásení poukázala na tri desaťročia svojich aktivít v Rusku a uviedla, že v krajine má 1,5 milióna podporovateľov.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás