fbpx
DomáceRusko a Čína posilnili partnerstvo

Rusko a Čína posilnili partnerstvo

-

Rusko a Čína posilnili partnerstvo

Peking 3. februára (TASR) – Čína a Rusko počas štvrtkového stretnutia ministrov zahraničných vecí oboch krajín skoordinovali svoje pozície týkajúce sa napätia okolo Ukrajiny. TASR správu prebrala od agentúry Reuters, ktorá sa odvoláva na vyhlásenie čínskeho rezortu diplomacie.


      Čína vyjadrila „pochopenie a podporu“ ruskej bezpečnostnej pozície s ohľadom na vzťahy Ruska so Spojenými štátmi a Severoatlantickou alianciou (NATO), uvádza sa vo vyhlásení čínskeho ministerstva zahraničných vecí, ktoré bolo publikovaná po stretnutí šéfa čínskej diplomacie Wanga I s jeho ruským náprotivkom Sergejov Larvovom v Pekingu.


      „V tradičnej priateľskej atmosfére si ministri vymenili názory týkajúce sa širokého spektra aktuálnych globálnych a regionálnych problémov,“ uviedol vo vyhlásení ruský rezort diplomacie, z ktorého citovala agentúra TASS.


      Podľa ruskej strany tiež obaja ministri „ocenili vysoko súčasný stav rusko-čínskeho strategického partnerstva a vyslovili sa za ďalšie posilnenie spoločného úsilia na medzinárodnej scéne“.


      Šéf ruskej diplomacie zároveň zaželal Číne úspech pri organizovaní zimných olympijských hier.


      „Šéfovia rezortov zahraničia oboch krajín sa zhodli, že diplomatický bojkot olympiády je ďalším dôkazom o pokus spolitizovať šport a hrubo narúša ducha olympijskej charty, a to predovšetkým princípu politickej neutrálnosti na športových podujatiach,“ uvádza ruský rezort diplomacie.


      Podľa agentúry Reuters Peking pred návštevou Lavrova takmer dva roky neprijal zahraničných politikov, pretože sa snaží zamedziť šíreniu koronavírusu v metropole.


      Ruský prezident Vladimir Putin sa v piatok v Pekingu stretne s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom pred tým, ako sa zúčastní na otváracom ceremoniáli zimných olympijských hier.                          

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás