fbpx
ROZHOVORYRozhovor Dominika Petrušku so Štefanom Kuffom

Rozhovor Dominika Petrušku so Štefanom Kuffom

-

Rozhovor Dominika Petrušku so Štefanom Kuffom

Ste poslancom národnej rady a bratom asi najvplyvnejšieho kňaza na Slovensku. Aké je to žiť s menom Kuffa?

Často krát ťažké. My Kuffovci sme zástancovia hodnôt, núdznych ľudí a slabších. Vždy sme hodnotovo stáli na strane života a rodiny. Možno aj preto sme tŕňom v oku liberálov.

Roku 2019 ste založili kresťansko-demokratickú stranu: Život a prosperita. Prečo vám prišlo potrebné založiť na prevažne konzervatívnom Slovensku novú konzervatívnu stranu?

 Preto lebo strany, ktoré sa hlásili ku konzervatívnym hodnotám ako KDH ich v praxi nepresadzovali. Stranu sme neskôr premenovali na  Život- Národná strana.  Chceli sme zahrnúť aj národný rozmer. V princípe usilujeme o kresťanské, národné a hrdé Slovensko.

Prečo ste sa nerozhodli pre vstup do KDH a nepokúsili sa stranu zmeniť?

Pretože KDH sa vždy bálo strán, ktoré presadzovali sociálny rozmer. Radšej dali prednosť liberálom a progresívcom, ako sociálnym demokratom a pronárodným stranám.

V súčasnosti je vaša strana na spoločnej kandidátke SNS. Čo je pre vás hlavnou agendou?

Podpora rodiny, detí a dôchodcov. V prvom rade musíme usilovať o dôstojný život pre každého. Ľudia okolo nás by nemali žiť pod ľudskou dôstojnosťou.

Čo je podľa vás najväčším problémom Slovenska po roku 1989?  

Závisť, chamtivosť a neprajnosť. Ako spoločnosť sme neboli pripravení na kapitalizmus moderného typu. Navyše sme za posledných tridsať rokov stratili schopnosť solidarity a spolupatričnosti.

Často  je hlavnou témou vašej agendy boj s liberalizmom. V čom je novodobý liberalizmus tak nebezpečný?

Asi najviac v tom, že podsúva mylné ideály hedonistického života, bez skutočného šťastia.

Prečo sa progresivistickej agende darí aj na inak konzervatívnom Slovensku?

Preto, lebo ich agenda sa vie podsúvať vtieravo pod rúškom tolerancie a ,,citlivého vnímania.“  Skúste sa im ale postaviť.

Ste poslancom národnej rady už niekoľko rokov. Čo považujete za svoj najväčší úspech v parlamente.

Podarilo sa nám presadiť ústavný zákon, ktorým sme ukotvili manželstvo ako jedinečný zväzok medzi mužom a ženou. Paradoxne nás vtedy nepodporili ináč konzervatívne strany.  Zároveň sa nám podarilo dostať vďaka našim trom hlasom súčasnú Hegerovu vládu do menšiny a následne naše hlasy rozhodli o jej páde a predčasných parlamentných voľbách. Čo tiež považujem za úspech.

Čo konkrétne by ste chceli presadiť v prípade , že sa dostanete do parlamentu?

Určite sa chceme zamerať na podporu slovenského vidieka. Zmeniť zonáciu národných parkov a postaviť sa tak extrémnej zelenej lobby. Táto lobby je nebezpečná, pretože chce pripraviť ľudí z chudobných regiónov o poslednú prácu, ktorá im ostala v lese a na ich poliach.  Zmeniť vzdelávací systém a zamedziť akejkoľvek reforme v prospech deformácie našich detí a študentov podľa predstáv progresívcov a liberálov.  Do tretice zabezpečiť dôchodcom dôstojný štandard.  Máme povinnosť sa o našich starých ľudí postarať.

 V osobnom živote ste nadšencom staroslovanskej kultúry a písomníctva. Čo vás na tomto  období tak fascinuje?

Je tak preto, že 9. storočie vnímam ako prelomové pre naše dejiny.  Fascinuje ma hlaholika. Je to ikona slova, v ktorej takmer každé písmeno malo svoju číselnú hodnotu.   Som presvedčený, že tak dokonalé, dômyselné a jedinečné písmo svojho druhu, bolo naozaj zjavené sv. Cyrilovi v chráme Hagia Sofia.  Zároveň ma inšpiruje postava Rastislava ako kráľa a prezieravého politika. Slovenské dejiny, sú celkovo nesmierne zaujímavé. Často sú však účelovo zahmlené. Akoby sme sa báli duchovného rozmeru našich dejín. Osobne ma udivuje, že sme ako národ dokázali prežiť až do dnešných dní.  Považujem to za zázrak.

Počas predvolebnej kampane ste navštívili mnoho miest a dedín. Aký je váš základný dojem pri stretnutiach s ľuďmi.  

V kampani sme dali prednosť vidieku pred mestom. A urobili sme dobre. Doslova sme dali prednosť malému pred veľkým , čo do počtu ale veľkému čo do ducha. Budeme stavať na vidieckom obyvateľstve. Nesmieme dovoliť, aby sa slovenský vidiek vyľudňoval. Chcem sa týmto poďakovať všetkým ľudom za srdečné prijatie.

Aký parlamentný výsledok očakávate?

Myslím, že strana SNS môže dosiahnuť tak 8%. Hoci sa domnievam, že nám preferencie v prieskumoch účelovo znižujú. SNS je najstaršia strana na Slovensku a zaslúži si byť v parlamente. Týmto vyzývam ľudí , aby išli voliť. Držte nám palce, nech Boh žehná slovenskému národu.  

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás