fbpx
NázoryRozdiel medzi dovolenkou Lengvarského a Fica? Fico nevydáva zákazy,...

Rozdiel medzi dovolenkou Lengvarského a Fica? Fico nevydáva zákazy, príkazy a nariadenia ako to robí Lengvarský

-

Rozdiel medzi dovolenkou Lengvarského a Fica? Fico nevydáva zákazy, príkazy a nariadenia ako to robí Lengvarský

Na portáli pluska.sk sa objavila správa o dovolenke R. Fica. Opozičný poslanec, ktorý nikdy neodrádzal ľudí od očkovania a ani nevydával žiadne príkazy ani zákazy, sa okamžite stal terčom aj predsedu vlády Hegera, ktorý zúfalo bráni svojho ministra. Ako inak, kopaním do R. Fica.

Pluska.sk: Týždenník PLUS 7 DNÍ vo štvrtok (30. 12.) informoval o tom, že minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (OĽaNO) v čase pandémie odletel spolu s manželkou na dovolenku do Ománu. „Minister zdravotníctva prvýkrát od nástupu do úradu vycestoval na súkromný pobyt v zahraničí. Je plne zaočkovaný s posilňujúcou treťou dávkou vakcíny a pred odchodom splnil všetky predpísané bezpečnostné a zdravotné podmienky,“ reagovala hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.

Aj keď minister svojím výletom neporušil žiadne protipandemické opatrenie, zároveň je aj trikrát zaočkovaný, snímky z bratislavského letiska mnohých Slovákov pobúrili. Lengvarský sa totiž viackrát vyjadroval o nebezpečnosti šírenia variantu omikron. 

Kritické hlasy sa objavili aj zo strany pozície. Hlas-SD vyzval predsedu vlády Eduarda Hegera (OĽaNO), aby vyvodil politickú zodpovednosťproti ministrovi zdravotníctva Vladimírovi Lengvarskému (nominant OĽaNO). Podpredsedníčka strany Hlas Zuzana Dolinková zase na margo Lengvarského dovolenky poukázala na to, že zodpovedný líder musí ísť príkladom za každých okolností.

„Sú to obyčajní farizeji. Minister Lengvarský sa práve v týchto dňoch, keď zdravotníci na Slovensku padajú na ústa, vybral do Ománu plieskať sa o vlny,“ napísal na sociálnej sieti poslanec Smeru Ľuboš Blaha v súvislosti s výletom Lengvarského. Blaha proaktívne spolu s Erikom Kaliňákom prišli na Silvestra pred budovu Ministerstva zdravotníctva SR odovzdať ministrovi Lengvarskému hodinovú výpoveď a žiadali jeho odstúpenie. 

„Hlavne, že Slovákom neodporúčajú cestovať do zahraničia… Pokrytci!Šikanujú nezaočkovaných, berú ľuďom slobodu, likvidujú zdravotníctvo, ruinujú slovenský cestovný ruch – a sami sa vyvaľujú na arabských plážach – gratulujem,“ uviedol Blaha. „Na Slovensku aktuálne platí núdzový stav, doktori si nemôži len tak zobrať dovolenku kedy chcú, ale musí im byť schválená. Práve minister zdravotníctva sa počas núdzového stavu vyberie na dovolenku, čo je absolútne scestné,“ tvrdí Erik Kaliňák. 

Aktuálne Denník N informoval o tom, že nielen minister zdravotníctva Lengvarský, ale aj šéf Smeru-SD Robert Fico si užíva exotickú dovolenku. Čitateľ poslal Denníku N fotografiu, na ktorej predseda Smeru údajne dovolenkuje v Jordánsku. Fica odfotografovali na večeri s čakateľkou na prokuratúre Katarínou Szalayovou. 

Fico ešte vo štvrtok zverejnil video, kde o ministrovi zdravotníctva povedal, že sa rozhodol opustiť krajinu, pandémiu a zdravotníkov a vyrazil si na krásnu dovolenku do zahraničia. „Jediné, čo by ministra zdravotníctva ospravedlňovalo, by bolo, že je pod papučou a že mu to prikázala vlastná manželka. Ak má však túto dovolenku z vlastnej hlavy, tak to v tej hlave nemá rovnako v poriadku, ako jeho stranícky šéf, pán Matovič,“ povedal Fico. Zverejnené video však nebolo z jeho kancelárie na Súmračnej ulici. Politici Smeru sa tiež vo štvrtok zúčastnili v Martine na spomienke na bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského, ich stranícky šéf však tam chýbal. 

Toľko sa objavilo na weboch mienkotvorných médií. Unikla však hlavna pointa veci. Tou je, že Robert Fico nie je ministrom zdravotníctva a nechodí po nemocniciach rozprávať ako majú zdravotníci bojovať, bez dovolenky, so smiešnym ohodnotením.

Otázkou je prečo Lengvarský dnes nepomáha zdravotníkom ako dobrovoľník v jednej z nemocníc, ktoré tento týždeň povymetal.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás