fbpx
DomáceRobert Fico vyzval Mikulca, aby postavil ,,čurillovcov" mimo službu

Robert Fico vyzval Mikulca, aby postavil ,,čurillovcov“ mimo službu

-

Robert Fico vyzval Mikulca, aby postavil ,,čurillovcov“ mimo službu

Bratislava 8. februára (TASR) – Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) by mal postaviť vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) okolo Jána Č. mimo službu. Vyzval ho na to predseda opozičného Smeru-SD Robert Fico. Keďže čelia obvineniu zo zneužitia právomoci verejného činiteľa, nemali by podľa Fica vykonávať ďalej svoju prácu. Kritizuje tiež, že boli postavení na vyššie pozície.

„Sú podozriví, že si vymýšľali komplet trestnú činnosť na svojich súperov na úrade policajnej inšpekcie, pretože sa báli, že tento úrad ich bude stíhať,“ skonštatoval Fico na utorkovej tlačovej konferencii v parlamente.

Vyzval ministra vnútra, aby postavil týchto vyšetrovateľov mimo službu. „Sú právoplatne stíhaní za vážny trestný čin zneužívania právomoci verejného činiteľa. Nie je možné, aby takíto ľudia ďalej vykonávali svoju prácu. Je na výsmech, že medzitým ako boli neprávoplatne stíhaní, boli povyšovaní,“ dodal a označil to za rozklad právneho štátu.

Generálna prokuratúra (GP) SR zrušila vyšetrovateľom NAKA Jánovi Č. a Pavlovi Ď. obvinenie v dvoch skutkoch. Kvarteto vyšetrovateľov NAKA a bývalý dočasne poverený šéf Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) Peter Sch. naďalej čelia obvineniu zo zneužitia právomoci verejného činiteľa.

Štvoricu vyšetrovateľov NAKA a Petra Sch. zadržali vyšetrovatelia ÚIS vlani v septembri. Obvinili ich zo zneužitia právomoci verejného činiteľa a zločinu marenia spravodlivosti. Dvoch z nich aj v trestnej veci ovplyvňovania pravdivosti výpovedí svedkov. Krajský súd v Bratislave vyšetrovateľov 1. októbra 2021 prepustil z väzby na slobodu a skonštatoval, že ich trestné stíhanie je neopodstatnené.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás