fbpx
- Reklama -
DomáceRemišová: Zvolávať bezpečnostnú radu k práci polície je neprijateľné

Remišová: Zvolávať bezpečnostnú radu k práci polície je neprijateľné

-

Remišová: Zvolávať bezpečnostnú radu k práci polície je neprijateľné

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Bratislava 16. mája (TASR) – Zvolávať bezpečnostnú radu, na ktorej by politici „spovedali“ policajného prezidenta, koho polícia plánuje stíhať, je neprijateľné a neakceptovateľné. Vyhlásila to šéfka Za ľudí a vicepremiérka Veronika Remišová. Myslí si, že je to za hranicou fungujúceho demokratického právneho štátu. Avizovala, že tejto téme sa má venovať aj pondelková koaličná rada.

- reklama -

„Zvolanie bezpečnostnej rady pre prácu orgánov činných v trestnom konaní považujem za nepochopenie toho, ako bezpečnostná rada funguje a aké má plniť úlohy,“ skonštatovala Remišová na pondelkovej tlačovej konferencii. Odmieta sa zúčastniť na takom zasadnutí bezpečnostnej rady, kde by sa malo vstupovať do práce orgánov činných v trestnom konaní (OČTK).

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) cez víkend povedal, že požiadal premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) o zvolanie mimoriadnej bezpečnostnej rady v súvislosti s možným únikom informácií z polície. Kollár i predseda Smeru-SD Robert Fico počas víkendovej diskusnej relácie hovorili o tom, že prezident Policajného zboru Štefan Hamran mal avizovať na bezpečnostnej rade štátu zásah polície voči členom bývalého inšpekčného tímu Oblúk a takisto prokurátorom a sudcom.

Kollár podľa lídra OĽANO a ministra financií Igora Matoviča podľahol klamlivým informáciám od Fica. „Obvinený Robert Fico klame, kde sa len dá, Boris Kollár tomuto podľa všetkého uveril,“ reagoval na tlačovej konferencii. Dodal, že takáto informácia na bezpečnostnej rade nezaznela. Myslí si, že Kollár nakoniec pochopí, že sa nechal oklamať.

Remišová dodala, že Fico „hrubo“ osočuje prokurátorov a vyhráža sa im aj sudcom, ktorí rozhodujú inak, ako si on predstavuje.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás