fbpx
- Reklama -
NázoryRemišová zverejnila na Instagrame prístupové heslo k počítaču. Má...

Remišová zverejnila na Instagrame prístupové heslo k počítaču. Má ho nalepené na obrazovke

-

Remišová zverejnila na Instagrame prístupové heslo k počítaču. Má ho nalepené na obrazovke

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Ministerka Veronika Remišová zo Za ľudí zverejnila na sociálnej sieti výstup z medzinárodnej konferencii World Urban Forum v poľských Katowiciach. V snahe ukázať aj zábery z pozadia natočili pracovníci ministerstva alebo politickej strany Za ľudí počítač, na ktorom je na žltom papieri napísané pravdepodobne prístupové heslo k počítaču patriacemu Ministerstvu investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR, kde je Remišová šéfkou.

- reklama -

Heslo „Mirri2020“ už na prvý pohľad nie je dostatočne bezpečné vzhľadom k tomu, že odkazuje na skratku rezortu a začiatok volebného obdobia, kedy vznikol z pôvodného úradu. Portál Živé upozorňuje, že použité heslo pravdepodobne používajú už dva roky, aj keď by sa kvôli bezpečnosti malo meniť oveľa častejšie.

Paradoxom je, že pod rezort Veroniky Remišovej patrí aj informatizácia. Základom bezpečnej správy hesiel je nemať ich napísané priamo na zariadení, ale napríklad vo webovej kľúčenke, ku ktorej má prístup iba majiteľ počítača. 

Záber z instagramového profilu zverejnila aj satirická stránka Zomri. Pod príspevkom sa diskutujúci bavia na neprofesionalite rezortu a spomínajú aj známy prípad, keď etickí hackeri zistili, že Národný bezpečnostný úrad SR chránilo heslo „nbusr123“. Rezort sa zatiaľ k prípadu nevyjadril. 

Zdroj: refresher.sk, Zomri

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

5 COMMENTS

  1. No to je bomba. Expertka a odborníčka na všetko, najma na aroganciu a hlúposť ukázala svoju pravú tvár. Vedeli sme kto nás “ odborne riadi“ a ona to len potvrdila. Bábkoherečka. Mala by sama odstúpiť, bolo by to pre ňu spasenie, nemusela by sa trápiť a rozhadzovať rukami.

  2. a tato hlupana robi ministerku,preboha, to co nam to za chamrad riadi krajinu a este za to dostava nase peniaze ???? Ako sa toto mohlo stat.

  3. to ako ked nevie DPH, vsak si mohla urobit tahak. To preco niesu moje prispevky uverejnovane????

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás