fbpx
DomáceRemišová neskutočne tliacha na adresu okupačnej zmluvy

Remišová neskutočne tliacha na adresu okupačnej zmluvy

-

Remišová neskutočne tliacha na adresu okupačnej zmluvy

Bratislava 9. februára (TASR) – Schválenie dohody o obrannej spolupráci s USA sa stalo súčasťou boja o budúcnosť a charakter Slovenska. Vyhlásila to predsedníčka strany Za ľudí a vicepremiérka Veronika Remišová v reakcii na schválenie zmluvy v Národnej rade (NR) SR. Jej strana výsledok hlasovania víta.

Remišová pripomenula, že zmluvu už v minulosti iniciovali predstavitelia Smeru-SD a mimoparlamentného Hlasu-SD, ktorí podľa nej v súčasnosti dohodu zneužívajú na klamstvá a rozoštvávanie občanov. „Z témy uzatvorenia obrannej dohody sa tak stala súčasť boja o demokratický a právny štát. V tejto chvíli je zrejmé, že Slovensko podobne ako v ére Vladimíra Mečiara čaká existenčný zápas o jeho ďalšie smerovanie a charakter,“ uviedla.

V súvislosti s hlasovaním poslancov Sme rodina Remišová poznamenala, že od koaličných partnerov očakáva strana Za ľudí principiálne postoje, najmä v otázkach súvisiacich s charakterom a smerovaním Slovenska. „Pre mňa je dôležitý postoj poslancov strany Za ľudí, ktorí majú principiálne postoje a hodnoty a nemenia ich podľa toho, ako fúka vietor. Ukázalo sa to aj pri voľbe generálneho prokurátora, kde jediná strana Za ľudí generálneho prokurátora nevolila,“ reagovala pre TASR Remišová.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás