fbpx
DomáceRemišová je po sviatkoch vo vynikajúcej forme: Fungujeme lepšie...

Remišová je po sviatkoch vo vynikajúcej forme: Fungujeme lepšie ako predchádzajúce vlády, dáva na známosť

-

Remišová je po sviatkoch vo vynikajúcej forme: Fungujeme lepšie ako predchádzajúce vlády, dáva na známosť

Bratislava 27. decembra (TASR) – Reformy riešia komplexné problémy, diskusie i konflikty pri ich presadzovaní sú preto normálne. Skonštatovala to vicepremiérka a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová pre TASR v súvislosti so situáciou v koalícii pri presadzovaní reformy národných parkov i zdravotníctva, za ktoré napokon nehlasovalo koaličné hnutie Sme rodina. Problémy v súčasnej situácii i vládnutí vidí vicepremiérka najmä vo vulgarizácii verejného priestoru, spochybňovaní vedeckých poznatkov i v útokoch na hodnoty liberálnej demokracie.

„Reformy riešia komplexné problémy, kde neexistuje jedno, na prvý pohľad zjavné riešenie, a preto sú diskusie a aj konflikty pri ich presadzovaní úplne normálne. Naša vládna koalícia v tomto funguje lepšie ako mnohé predchádzajúce vlády,“ skonštatovala Remišová. Podotkla, že bývalí premiéri Robert Fico (Smer-SD) a Peter Pellegrini (Hlas-SD) „žiadne reformy nerobili“, preto nemohli mať ani problémy pri ich presadzovaní, a vláda Ivety Radičovej ich zas spraviť nestihla.

Na otázku, ako sa dá vládnuť v koalícii, ktorej partneri sa často verejne urážajú, odpovedala, že vidí tri dôvody, pre ktoré je súčasné obdobie aj vládnutie komplikované. „Prvým je vulgarizácia verejného priestoru a zvyšujúca sa agresia v spoločnosti. Robert Fico (Smer-SD), v snahe zachrániť si vlastnú existenciu, ide na hranu, či už voči opozícii alebo voči prezidentke, čo je neakceptovateľné,“ poznamenala. Hádky v koalícii tomu podľa nej nepomáhajú.

Za ďalší problém považuje útoky na hodnoty liberálnej demokracie. „Keďže pri núdzovom stave sa osobné slobody výrazne obmedzujú a veľkú zodpovednosť má hygienik, snažíme sa núdzový stav obmedziť na nevyhnutnú dobu,“ povedala s tým, že to platí aj pri obmedzovaní slobody prejavu. Napríklad návrh z dielne ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej o „posielaní ľudí do väzenia za šírenie nepravdivej informácie“ označila za útok na hodnoty demokracie.

Tretí problém vidí Remišová v útokoch na vedu a spochybňovaní vedeckých poznatkov, čo vníma aj ako brzdu účinného riešenia pandémie. „Symptómom toho sú protesty pred domami vedcov a lekárov a vyhrážanie sa im. Žiaľ, nepomáha tomu ani to, keď sa koaličný partner nechá počuť, že on vedcov a konzílium odborníkov bude ignorovať. Takéto nastavenie a spiatočníctvo ťahá spoločnosť dolu,“ upozornila.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

3 Komentáre

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás