fbpx
- Reklama -
EsejeRecenzia na knihu Paradiso od Vladimíra Mináča a Dany...

Recenzia na knihu Paradiso od Vladimíra Mináča a Dany Podrackej

-

Recenzia na knihu Paradiso od Vladimíra Mináča a Dany Podrackej

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Čo je myšlienka? Prečo je považovaná za najväčšiu otázku všetkých umelcov? Ako ju interpretovať a získať na ňu odpovede? Prečo sú umelci schopní jej obetovať aj celý život? Odpovede na tieto a omnoho viac otázok hľadá uznávaný spisovateľ Vladimír Mináč a Dana Podracká, ktorí v rozhovoroch spolu rozoberajú najvýznamnejšie diela najslávnejších umelcov všetkých čias.

Vyšlo na:

V dialógoch sa stretáva ženská jemnosť a cit pre spájanie s mužskou hrubosťou a silou. Postupne prichádzajú k myšlienke, že žena chce všetko spájať láskou a jemným prístupom, pričom naopak chlap chce spájať a vytvárať silou a tým dosiahnuť moc. Polemické pohľady, strety odlišných názorov a postupné rozbory jednotlivých autorov a diel z minulosti odkrývajú vývin literatúry a jej spojenie so slovenskou tvorbou. Spoločné rozhovory odhaľujú jadro myšlienok umelcov a podávajú jasné odkazy spisovateľov. Vyše päťdesiat rozhovorov sa ponára do hĺbky otázok dobra a zla, démonov, univerzalizmu, úsiliu o delenie spoločnosti, ale aj biblických tém, či otázok davov a ich moci tvoriť a ničiť.

- reklama -

Kniha môže slúžiť aj ako inšpirácia na ďalšie čitateľské kroky, nakoľko v sebe ukrýva množstvo odkazov na silné a nadčasové diela. Dielo je o to silnejšie, že vzniklo len pár mesiacov pred smrťou V. Mináča.  Donúti čitateľa zamyslieť sa nad podstatou bytia a silou „kvapky v mori.“ Aj keď je náročnejšia na čítanie, zanechá v čitateľovi jasný odkaz do budúcnosti.    

Viktória Gromová

Knihu nájdete aj na našom kníhkupectve: Vladimír Mináč, Dana Podracká: Paradiso (kniha) – INLIBRI

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás