fbpx
- Reklama -
RecenzieRecenzia na knihu od autora Jozefa Banáša Idioti v...

Recenzia na knihu od autora Jozefa Banáša Idioti v politike

-

Recenzia na knihu od autora Jozefa Banáša Idioti v politike

„Politika je druhým najstarším remeslom na svete. Ako veľmi sa na to prvé podobá.“ Ronald Reagan

Vyšlo na:

Recesistická správa autora o trojročnom pobyte v politike je najpresnejšie a najvýstižnejšie kritické dielo na účet slovenskej politiky. Vyobrazuje praktiky užívané na politickej scéne ako aj život politika, jeho jazyk, charakter a vzťahy s rôznymi vonkajšími vplyvmi.

- reklama -

Autor v krátkych úryvkoch opisuje skúsenosti nadobudnuté počas politickej kariéry, trefnou a humornou formou podáva výpovede o zážitkoch a v celom kontexte vytvára príručku „ ako byť či nebyť politikom“. Ostro kritizuje praktiky zaužívané na politickej scéne a nešetrí skoro nikoho, kto sa v období jeho pôsobenia v politike pohyboval.

Jozef Banáš razí teóriu, že mať v politike názor je cesta do pekla. Najistejší spôsob, ako v politike dosiahnuť úspech, je nemať žiadny názor. Ak názor nemáte, neriskujete, že by ste mohli mať nesprávny názor. Nesprávny názor je každý, ktorý sa líši od názoru predsedu.

Tak isto sa dotýka aj najpreberanejšej témy týkajúcej sa politiky a to je korupcia. Vysvetľuje názor, že ak zásadový politik berie, tak berie. Nemal by s tým prestať inak sa stane nedôveryhodným. Nepíše len o ministroch alebo vedeniach v rámci strán. Vyjadruje sa aj na účet poslancov, ktorí podľa jeho slov ak sú optimistickí, nemajú dostatok informácií. Ako aj súčasnosť, opisuje dopodrobna aj históriu a vývoj politiky. Otvára zaujímavé témy ako napríklad ženy a politika, cesta do politiky, voľby a volebný systém, zostavovanie vlády, politik a občan a mnoho ďalších.

Samozrejme nezabúda ani na jeden dôležitý aspekt vysoko ovplyvňujúci politické dianie a to sú médiá. Podrobne opisuje ich pôsobenie a tvorenie politických názorov.

V druhej časti autor podáva čitateľovi nesmierne cenné rady ako robiť politiku a aj ako si dávať pozor na rôznych politických predstaviteľov.

Vrelo odporúčam každému začiatočníckemu politikovi ale aj každému bežnému občanovi, ktorý javí aspoň známky záujmu o našu krajinu.

A ako sám ukončil autor knihu: „ Nenadávajte na Dzurindu, Mečiara či Fica, že to zavinili oni. Mohli ste si zvoliť iného. Napríklad mňa.“

Autor: Viktória Gromová

spot_imgspot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás