fbpx
EsejeRecenzia na knihu Ars vivendi (V. Suvák) od Dominika...

Recenzia na knihu Ars vivendi (V. Suvák) od Dominika Petrušku

-

Recenzia na knihu Ars vivendi (V. Suvák) od Dominika Petrušku

Prevzaté zo stránky:

Ktorýsi múdry muž raz poznamenal:. ,,Každý človek žije ako vie. No a niekto nevie “ Umenie žiť alebo ars vivendi je umenie hľadania správnych odpovedí na otázky ktoré kladie sám život.

Táto otázka trápila nejedného filozofa od starovekých čias až po súčasnosť, od Sokratovho umenia sebapoznávania až po postmoderné modely správania sa stále nanovo pokúšame odpovedať na tú istú otázku: Čo je umenie života?  A vôbec existuje niečo ako ideálny vzorec?

- reklama -

Vladislav Suvák nás v rovnomennej knihe sprevádza naprieč západnou filozofiou, aby priblížil ideálny život podľa filozofov, ktorí tvorili európske dejiny.  Nevnucuje nám názory ale ponúka pestrú misu múdrosti z ktorej si možno vybrať ovocie po chuti. Alebo sa len tak prechádzať labyrintom západoeurópskeho myslenia.

Spolu s autorom sa vydávame na cestu filozofiou, kde objavujeme sokratovský ideál sebapoznávania, zabudnutých mužov antiky, psieho človeka Diogena,  neotrasiteľnosť skeptikov ale aj Nietzeho ideál nového muža.

Kniha je encyklopédiou myslenia, ako aj zaujímavým príbehom o hľadaní šťastia naprieč históriou filozofie. Možno ju otvoriť na ktorejkoľvek strane alebo čítať lineárne ako román o poznaní minulosti.

Dielo by sme mohli prirovnať ku mini knižnici  z ktorej možno čerpať inšpiráciu, nech už sme znalcami filozofie alebo obyčajní smrtelnici. 

Dominik Petruška

Knihu si môžete objednať aj na našom online kníhkupectve: Vladislav Suvák: Ars vivendi alebo Umenie žiť medzi Sokratom a Foucaultom (inlibri.online)

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

Vážení priaznivci Veci Verejných

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu.

Čakajú nás zásadné politické udalosti – referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

Vo Veciach verejných stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné… Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity.

Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať Veci verejné.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..

Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

 

INLIBRI - online kníhkupectvo

spot_imgspot_img

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás