fbpx
NázoryReakcie politikov a bývalého politika na včerajšie zadržanie Roberta...

Reakcie politikov a bývalého politika na včerajšie zadržanie Roberta Fica (aj videá)

-

Reakcie politikov a bývalého politika na včerajšie zadržanie Roberta Fica (aj videá)

Predseda opozičnej strany HLAS – SD bývalý premiér Peter Pellegrini reaguje na zadržanie Roberta Fica pred tlačovou besedou a avizovaným sprievodom. ,,ZADRŽANIE PREDSEDU OPOZIČNEJ STRANY KVÔLI VYJADRENIU NÁZORU JE ABSOLÚTNE NEPRÍPUSTNÉ“: uviedol P. Pelllegrini na sociálnej sieti.

Jeho vyjadrenie nižšie vo videu:

Predseda strany ŽIVOT NS a poslanec NR SR Tomáš Taraba na sociálnej sieti sa vyjadril k zadržaniu Roberta Fica následovne:

Vláda nenávidená 90-timi % Slovákov dala pred pár dňami nezákonne zadržať lekárov a zdravotníkov. Stále sa im nikto neospravedlnil.

Dnes zadržali v rovnakom duchu Fica lebo sa išiel prihovoriť ľuďom na voľnom priestranstve? Toto sú najkrajšie dôkazy ako je táto vládna mašinéria na konci síl.

Podpredseda strany SMER – SD a exminister financií Ladislav Kamenický:

ZADRŽANIE ROBERTA FICA POLÍCIOU ZA POKOJNÝ AUTOSPRIEVOD, KTORÝ NIKOHO NEOHROZUJE, JE ĎALŠÍ FAŠISTICKÝ KROK TEJTO HRÔZOVLÁDY. „VELIČENSTVO KAT“ MATOVIČ, BÁBKOVÝ PREMIÉR HEGER, MIKULEC, HAMRAN A CELÁ VLÁDA BY MALA OKAMŽITÉ ODSTÚPIŤ❗️

JE VEĽKOU HANBOU, ŽE PREZIDENTKA MLČÍ, KEĎ POLÍCIA ZATKNE LÍDRA OPOZÍCIE❗️PREZIDENTKA NEROZUMIE VLASTNÉMU NÁRODU A NEVIE SA OZVAŤ, KEĎ SA NA SLOVENSKU USÍDLILA DIKTATÚRA A POLICAJNÝ TEROR❗️

V OSTATNÝCH KRAJINÁCH PROTESTUJÚ DESIATKY TISÍC ĽUDÍ, ALE NIKTO TAM OPOZÍCIU NEZATVÁRA❗️NA SLOVENSKU JE OPOZÍCIA NEZÁKONNE ODPOČÚVANÁ A UŽ AJ ZATÝKANÁ❗️TÁTO VLÁDA SI SVOJOU HLÚPOSŤOU PODPÍLILA KONÁR PRIAMO POD SEBOU❗️

VŠETCI V STRANE SMER – SD PEVNE STOJÍME ZA ROBERTOM FICOM A NEDOVOLÍME, ABY HO TÁTO ČVARGA KRIMINALIZOVALA❗️

Predseda SNS Andrej Danko sa na sociálnej sieti vyslovil k zadržaniu Roberta Fica následovne:

Slovenská národná strana odsudzuje zákrok Policajného zboru Slovenskej republiky voči opozičnému lídrovi, predsedovi strany Smer – SD Robertovi Ficovi. Intenzita zákroku a zadržanie opozičného lídra nie je priamoúmerná situácii. Takéto zábery si podávajú svetové televízie. Zadržať niekoľkonásobného bývalého predsedu vlády teatrálnym spôsobom poškodzuje záujmy Slovenskej republiky.

Slovenská národná strana vyzýva predstaviteľov Policajného zboru, aby pri týchto situáciách pokiaľ nedochádza k závažným porušeniam zákonov, zvážili takéto zákroky. SNS v minulosti a iné koaličné strany nedávali zatýkať lídrov, ktorí dnes vládnu, a ktorí často porušovali zákony aj pred Národnou radou Slovenskej republiky. Osobitne sme vnímali demonštráciu Igora Matoviča a Richarda Sulíka, kde vulgárnymi spôsobmi hrubo dochádzalo k vyhrážkam fyzických útokov voči predstaviteľom štátu. Veríme, že sa takéto situácie nebudú opakovať, a že politika na Slovensku a polícia nebude zneužívaná voči kriminalizácii opozičných lídrov.

Podpredseda strany HLAS – SD Matúš Šutaj Eštok uviedol: ,,POSTAVME SA PROTI POLICAJNEJ BRUTALITE MATOVIČOVEJ VLÁDY!“ A následovne:

Každý kto má iný názor ako Matovič a jeho bábky zrazu skončí v putách. Včera to boli záchranári, dnes je to predseda opozičnej strany Fico a zajtra to môže byť každý z nás. ŠTBácke metódy, nezákonné nakrúcanie na skryté kamery, šikanovanie vlastných občanov a iné formy policajnej brutality sa stali súčasťou nášho každodenného života. Táto vláda nielenže katastrofálne nezvláda pandémiu a posiela stovky tisíc Slovákov do pásma chudoby.

Ona už nemá ani ambíciu predstierať, že je niečo iné ako len nástroj pomsty v rukách usvedčeného daňového podvodníka Matoviča. Útok na opozičného politika je tvrdá facka parlamentnej demokracii.

Musíme sa všetci spoločne vzchopiť a začať tejto nedemokratickej hrôzovláde aktívne vzdorovať.

Predseda politickej strany Republika Milan Uhrík: ,,Po zdravotníkoch zatýkajú fašisti z vlády aj opozíciu?! Toto už Hamranove gestapo prehnalo!“

Jeho vyjadrenie aj vo videu:

Bývalý minister školstva Juraj Draxler: ,,Zadržali Roberta Fica, a je to nehorázne bez ohľadu na to, aký má kto na predsedu Smeru názor. Pretože sme jediná krajina EÚ, kde si vláda úplne okato vynucuje politickú poslušnosť akože ochranou proti pandémii.“

Ďalej uvádza:

Ja sám som bol za ostatný rok na polícii vypovedať ŠESŤKRÁT. Z toho DVAKRÁT si po mňa policajti prišli priamo domov (na čo nemajú v daných okolnostiach právo). Hneď na prvýkrát to skúsili podobne ako so záchranárom včera a Ficom dnes: že mi prišijú navádzanie na trestný čin. Dodnes nie je jasné, na čo som mal navádzať – nepáčilo sa im, že som vo videu hovoril, že ľudia majú právo vyjadriť nespokojnosť s vládou. Pritom ani len som v danom čase, počas lockdownu, nikoho nenavádzal, aby sa niekde prišiel zhromaždiť.

Polovica otázok bola vyslovene vyrývačná: od toho, koľko pijem alkoholu, až po to, s kým sa stretávam, či si uvedomujem, kto všetko zdieľa moje FB príspevky (??) a podobne.

Jedenkrát ma chceli vypočuť dokonca pre podozrenie, že som umiestnil pred dvere ministerstva vnútra trhavinu! Ja!

Ani nehovorím o smiešnosti zdĺhavého vypočúvania za to, že som napríklad nechal na verejnom mieste transparent, akých sa načierno nechávajú za rok po Bratislave desiatky (akurát tento hovoril, že OĽaNO je zlo), pričom bolo jasné, že som to tam dal ja a tým pádom nebolo treba nič vyšetrovať. (Samozrejme, toto nejde od tých radových policajtov, ktorí už ma majú potom, chudáci, priamo na starosti, ale z vyšších úrovní.)

Mimochodom, zaujímavé je, že tieto veci médiá nezaujímajú. To, keď polícia šikanuje vás a vašu rodinu. Ale ak napíšete, že Matovič, teda človek, ktorý je schopný rozhádzať (dnes už) takmer miliardu (!!!!!!) na svoje osobné nápady, je magor, tak o vás nejaký správny kaviarenský žurnalista napíše útočný, zhadzovačný článok, čo si to dovoľujete.

Čiže, je úplne zjavné, že tieto manévre sú len šikana. Tu nikto nekontroluje nič, ale ak to má politický podtón, príde polícia. Navyše, aby som sa vrátil k Ficovi, keďže prokuratúra hneď zrušila včerajšie stíhanie záchranára, je zjavné, že ani Fica stíhať nebudú a tak: čo s ním vlastne chcú?,

Samozrejme, na bežného človeka to bude pôsobiť len ako zúrivosť, že ho nevedia napriek dlhoročným vyhrážkam zatknúť za niečo veľké, tak aspoň za toto. Alebo, že keď už nevedia nijako vynútiť svoj „lockdown“, tak sa musia aspoň nejako ukázať.

Z riadenia štátu urobili úplnú frašku. Je také americké príslovie, ak ste v jame a nechcete sa prepadávať ďalej, tak prestaňte kopať. Zjavne o tom nepočuli. Kopú ďalej a čudujú sa, kam sa prepadávajú.

Bývalý minister zdravotníctva Richard Raši:

Zadržanie predsedu opozičnej strany kvôli verejnému prejaveniu protivládneho politického názoru je absolútne neprípustné. Vládna koalícia dlhodobo predvádza veci, za ktoré by sa nehanbil žiaden diktátorský režim – nelegálne odpočúvanie súkromných stretnutí opozičných politikov, úniky z vyšetrovacích spisov či priame vyhrážky z úst koaličných lídrov. Neprijateľné zásahy polície voči záchranárom aj voči predstaviteľom opozície potvrdili vyjadrenia HLASu, že núdzový stav neslúži vláde na zabezpečenie chodu zdravotníctva, ale potláčanie elementárnych ústavných práv a slobôd slovenských občanov.

Podpredseda strany SMER – SD Richard Takáč:

POCHOVALI DEMOKRACIU

Tesne pred akciou, ktorou sme chceli poukázať na koniec slovenskej demokracie, polícia predviedla Roberta Fica. Ešte tu niekto pochybuje o politických procesoch súčasnej vlády?

Nižšie aj video:

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

  1. Za socializmu bolo v základných predpisoch silových zložiek (armáda, polícia) ustanovenie, že vojak/príslušník nie je povinný poslúchnuť rozkaz, ktorého plnením by niekoho ohrozil, spôsobil škodu alebo porušil niektorý zákon.
    Musíme trvať na osobnej zodpovednosti vykonávateľov rozkazov. Spomeňme si, že „ja nič, len som plnil rozkazy“ bola štandardná výhovorka esesákov v Norimbergu. Nesmieme dovoliť, aby sa dnešný režim k tomu vrátil.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás