fbpx
DomáceRakúsky prezident príde na Slovensko. S magistrou Čaputovou ide...

Rakúsky prezident príde na Slovensko. S magistrou Čaputovou ide riešiť právny štát

-

Rakúsky prezident príde na Slovensko. S magistrou Čaputovou ide riešiť právny štát

Rakúsky prezident A. Van der Bellen pricestuje v utorok na oficiálnu návštevu SR 

      Bratislava 27. januára (TASR) – Rakúsky prezident Alexander Van der Bellen pricestuje v utorok 31. januára na oficiálnu návštevu Slovenska. S prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou budú okrem iného rokovať o bezpečnostnej situácii či o riešeniach energetickej a klimatickej krízy. TASR o tom informoval prezidentkin hovorca Martin Strižinec.


      „Ide o prvú oficiálnu návštevu rakúskeho prezidenta v SR po jeho znovuzvolení do funkcie a uskutoční sa iba niekoľko dní po jeho slávnostnej inaugurácii,“ priblížil hovorca.

- reklama -


      Ako ďalej uviedol, hlavnými témami spoločných rokovaní prezidentov budú bilaterálne vzťahy, politická a bezpečnostná situácia v regióne v súvislosti s vojnou na Ukrajine, ako aj otázky právneho štátu či riešenie energetickej a klimatickej krízy.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

1 COMMENT

  1. Kdeže sú tie časy, keď na tomto území fungoval štát ? Takže neviem čo chcú v tejto US kolónii riešiť. Môže byť rád že majú neutralitu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás