fbpx
- Reklama -
EkonomikaR. TAKÁČ: MEMORANDUM MEDZI OĽANO A OĽANO. TO SME...

R. TAKÁČ: MEMORANDUM MEDZI OĽANO A OĽANO. TO SME TU EŠTE NEMALI

-

R. TAKÁČ: MEMORANDUM MEDZI OĽANO A OĽANO. TO SME TU EŠTE NEMALI

Podpredseda strany SMER – sociálna demokracia R. Takáč poukazuje na to, že dvaja ministri za vládnu stranu OĽaNO včera medzi sebou podpísali memorandum o tom, že budú spolupracovať. „V rámci dvoch ministrov z radov jednej vlády strany je podpisovanie memoranda o tom, že spolu budú spolupracovať, k čomu ich mimochodom viaže aj koaličná zmluva, absolútne neštandardné a značí to veľkú mieru nedôvery vo vnútri vlády,“ uvádza Takáč.

Pod memorandom sú podpísaní ministri za OĽaNO J. Budaj a S. Vlčan. Pričom má J. Budaj v rámci strany a následne aj medzi ministerstvami zjavne nadradené postavenie. „Často bývame svedkami toho, že čo minister Budaj povie, to musí minister Vlčan podpísať. Tak sa „dohodli,“ že národné parky prejdú zo správy Štátnych lesov (teda z Vlčanovho agrorezortu) pod gesciu Štátnych ochranárov (teda k Budajovmu envirorezortu). Všetko bez akejkoľvek vecnej diskusie, s podporou celebrít a mimovládnych organizácii z tretieho sektora,“ konštatuje Takáč, pričom dopĺňa, že „niekoľko miliardový majetok sa tak má „prehodiť“ vďaka poslaneckému návrhu. Ide vskutku neštandardný postup.“

Memorandum pritom nehovorí nič konkrétne, „namiesto toho, aby sa v parlamente diskutovalo o konkrétnych veciach a dopadoch, tak sa poslanci dozvedajú, že zonáciu siedmych národných parkov doriešia neskôr. Hovorí sa o tom už 20 rokov, ale „duo Budaj – Vlčan“ to zázračne zvládnu do 1. januára 2023,“ tvrdí Takáč. Nie je pri tom jasné, kto a ako bude tento projekt financovať po tom, čo sa minú európske zdroje z Plánu obnovy, lebo v memorande sa spomína a odvoláva len na túto položku.

- reklama -

„Ministrov za OĽaNO zrejme netrápi, že likvidujú vidiek a ľudí v regiónoch, nepozerajú sa na sociálny aspekt svojich rozhodnutí. Po najbližších voľbách, ak bude strana SMER – SD opäť súčasťou vládnej koalície, bude takáto verzia zákona jedna z prvých, ktorá sa nutne musí zmeniť. Reformy sú potrebné, ale musia sa konať na odbornej úrovni, nie v rukách amatérov za sprievodu potlesku celebrít,“ uzatvára tému Takáč.

Zdroj: TO strany SMER – SD

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

Vážení priaznivci Veci Verejných

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu.

Vo Veciach verejných stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme onedlho.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity.

Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať Veci verejné.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..

Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás