fbpx
- Reklama -
DomáceR. Takáč: Budaj je nekompetentný minister a nemá čo...

R. Takáč: Budaj je nekompetentný minister a nemá čo robiť na svojej stoličke

-

R. Takáč: Budaj je nekompetentný minister a nemá čo robiť na svojej stoličke

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Bratislava 24. júna (TASR) – Šéf envirorezortu Ján Budaj (OĽANO) je nekompetentný minister a nemá čo robiť na svojej stoličke. Vyhlásil to poslanec Národnej rady (NR) SR Richard Takáč (Smer-SD) počas diskusie k návrhu na vyslovenie nedôvery ministrovi. Kritizoval aj Budajovo správanie, označil ho za drzého. Odvolávať ho chcú preto, lebo nezvláda svoju funkciu. Takáč tvrdí, že minister je riadený tretím sektorom a mimovládnymi organizáciami.

- reklama -

„Pri manažovaní medveďa hnedého ohrozujete hlavne zdravie ľudí a životy,“ adresoval Takáč ministrovi životného prostredia. Poukázal na nárast stretov ľudí s medveďmi, na zranenia i úmrtie. Pripomenul premnoženie tejto šelmy na Slovensku. Hovorí o dôsledku nečinnosti za posledné roky. Podotkol pritom, že Budaj je už dva roky ministrom a nemôže sa vyhovárať na predchádzajúce vlády. „Sú určité lokality, kde medveď hnedý patrí, sú lokality, kde nepatrí,“ povedal Takáč s tým, že podľa toho treba situáciu riešiť. Okrem poriadneho sčítania vidí aj potrebu ďalších krokov.

Vyčítal ministrovi viaceré zlyhania, napríklad schválenie novely zákona o ochrane prírody, presun správy štátnych lesov pod ochranu prírody. Aj v tejto oblasti podľa Takáča koná Budaj v záujme tretieho sektora. Poslanec vyčíta ministrovi aj situáciu s budovaním kanalizácií a čerpaním eurofondov.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás