DomáceR.Sulík zvolal republikovú radu,nevylúčil diskusiu o odchode z koalície

R.Sulík zvolal republikovú radu,nevylúčil diskusiu o odchode z koalície

-

spot_img

R.Sulík zvolal republikovú radu,nevylúčil diskusiu o odchode z koalície

Bratislava 2. marca (TASR) – SaS bude mať mimoriadnu republikovú radu, diskutovať majú aj o tom, kto z vlády za čo nesie zodpovednosť a o možnostiach vyvodenia zodpovednosti. Nevylúčil, že budú hovoriť o možnosti odchodu SaS z vládnej koalície. Vyplýva to z vyjadrení predsedu SaS a vicepremiéra Richarda Sulíka v utorkovej diskusnej relácii TV Markíza Na telo plus. Dodal, že republiková rada má byť rozšírená aj o poslanecký klub strany.


      „Budeme sa baviť o tom, kto za čo nesie zodpovednosť a aké následky, respektíve, akým spôsobom chceme zodpovednosť naozaj vyvodiť,“ povedal Sulík v relácii. Ozrejmil, že chce vypočuť názory svojich kolegov a že má ísť o otvorenú diskusiu. Na stole musí byť podľa neho „prakticky všetko“. Na otázku, či má byť teda na stole aj odchod SaS z vlády odpovedal tým, že keď všetko, tak všetko. O výsledkoch rady budú podľa jeho slov informovať v stredu (3. 3.) po rokovaní vlády.


      Sulík sa vyjadril aj k aktuálnej situácii. V prvom rade považuje za zodpovedného ministra zdravotníctva Mareka Krajčího a premiéra Igora Matoviča (obaja OĽANO). V súvislosti s vakcínou Sputnik V podotkol, že práve minister zdravotníctva sa mal snažiť všetkými silami o posúdenie vakcíny zo strany Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv (ŠÚKL). „Ale to je jedno z obrovského množstva zlyhaní ministra zdravotníctva, ktorý už na tom mieste dávno nemal byť,“ podotkol.


      Turbulencie sú aj vo vládnej strane Za ľudí, z ktorej odišli už dvaja poslanci. Jej predsedníctvo sa má zísť rovnako večer, diskutovať majú o ďalšom postupe. Šéfka Za ľudí Veronika Remišová hovorí o zlyhaniach v manažmente pandémie a v očkovacej stratégii. Riziko rozpadu vládnej koalície označila za reálne. Avizovala diskusie v strane a potrebu prijať zásadné rozhodnutie.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

1 Komentár

  1. Všetci ste zodpovední! Vládnete! Peniaze sú váš boh!!!
    „Za peniaze sa dá kúpiť celkom pekný pes, ale nedá sa kúpiť jeho kývanie chvostom.“ — Josh Billings

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás