fbpx
DomáceR. Remeta: Rozhodnutie súdu potvrdilo dôvodnosť obvinenia Csabu D.

R. Remeta: Rozhodnutie súdu potvrdilo dôvodnosť obvinenia Csabu D.

-

R. Remeta: Rozhodnutie súdu potvrdilo dôvodnosť obvinenia Csabu D.

Bratislava 24. júla (TASR) – Rozhodnutie súdu, ktorý poslal do väzby Csabu D. z kauzy údajného manipulovania vyšetrovaní Národnej kriminálnej agentúry (NAKA), potvrdilo dôvodnosť obvinenia voči nemu. Vyplýva to z vyjadrenia krajského prokurátora v Bratislave Rastislava Remetu.


      „Sudkyňa sa nestotožnila len s dôvodom väzby útekovej, voči čomu podal prokurátor sťažnosť a sťažnosť podal aj obvinený. Týmto rozhodnutím súdu bola potvrdená dôvodnosť vzneseného obvinenia a zákonnosť doposiaľ zabezpečených dôkazov zo strany vyšetrovateľky v trestnom konaní,“ uviedol pre TASR krajský prokurátor v Bratislave Rastislav Remeta.


      Sudkyňa Okresného súdu Bratislava III vzala Csabu D. v piatok (23.7.) podvečer do väzby z dôvodov tzv. kolúznej a preventívnej väzby. Dôvodom sú obavy, že by mohol ovplyvňovať svedkov a pokračovať v trestnej činnosti. TASR o tom informoval v piatok hovorca Krajského súdu (KS) v Bratislave Pavol Adamčiak. Proti rozhodnutiu podali sťažnosť obvinený aj prokurátor.
      Prokurátor žiadal pre Csabu D. zo

- reklama -

zločineckej skupiny takáčovci útekovú, kolúznu a preventívnu väzbu. Csaba D. bol zadržaný v utorok (20. 7.), zároveň bol aj vypočutý. Pátranie je vyhlásené aj po takáčovcovi Matejovi Z. a podnikateľovi Petrovi P.


      Vyšetrovanie v tejto veci vedie špecializovaný tím zložený z vyšetrovateľov ÚIS a vyšetrovateľov NAKA. Dočasne poverený riaditeľ ÚIS Peter Scholtz vo štvrtok (22. 7.) pozastavil činnosť Diane Santusovej, vedúcej špecializovaného tímu ÚIS, ktorý vec prešetruje. Činnosť tímu pozastavená nie je. Trojica figuruje ako kľúčoví svedkovia v mediálne známych policajných kauzách.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

Vážení priaznivci Veci Verejných

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu.

Čakajú nás zásadné politické udalosti – referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

Vo Veciach verejných stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné… Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity.

Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať Veci verejné.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..

Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

 

INLIBRI - online kníhkupectvo

spot_imgspot_img

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás