fbpx
- Reklama -
NázoryR. FICO (VIDEO): SENIORI POTREBUJÚ HOTOVÉ PENIAZE, ABY ZVLÁDLI...

R. FICO (VIDEO): SENIORI POTREBUJÚ HOTOVÉ PENIAZE, ABY ZVLÁDLI ZDRAŽOVANIE, NIE POUKAZY NA MASÁŽE A NECHTY

-

R. FICO (VIDEO): SENIORI POTREBUJÚ HOTOVÉ PENIAZE, ABY ZVLÁDLI ZDRAŽOVANIE, NIE POUKAZY NA MASÁŽE A NECHTY

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Keď po nástupe tejto hrôzovlády bolo treba nájsť okolo 300 miliónov eur na 13. dôchodky, tak neboli, no keď treba podporiť očkovanie dôchodcov, zrazu nie je problém nájsť 500 miliónov eur na akési poukážky, za ktoré si dôchodcovia majú dať v reštaurácii dobrý obed, potom sa dať vymasírovať a urobiť nechty. No nápad z ministerstva financií nemá podporu vo vládnej koalícii a I. Matovič a B. Kollár si myslia, že opozícia bude riešiť ich neustále koaličné spory a zahlasuje za akúkoľvek absurdnosť. „Držím v ruke jedno z rozhodnutí Úradu pre reguláciu sieťových odvetví o maximálnej cene za teplo v Banskej Štiavnici, kde úrad povolil jednej teplárni zvýšiť cenu za dodávku tepla. A to tak, že priemerná domácnosť zaplatí len za teplo mesačne o 26 eur viac. Za rok viac ako 300 eur, čo je možno jeden dôchodok. Ak k tomu prirátame drastické zvyšovanie všetkých tovarov a služieb, dôchodcov čaká ťažký rok 2022. A Matovič s Kollárom im ako darček za očkovanie ponúkajú obed, masáž a nechty,“ uviedol predseda strany SMER – sociálna demokracia Robert Fico. Dodal, že koalícia sa má láskavo najskôr dohodnúť medzi sebou. Navyše, dôchodcovia potrebujú hotové peniaze, aby aspoň trochu zmiernili cenové peklo, ktoré ich čaká a na ktoré sa vykašľali. „Preto, aby bolo úplne jasné, navrhneme v druhom čítaní o tomto návrhu zmeny, aby sa vyplácanie akejkoľvek sumy peňazí pre dôchodcov nepodmieňovalo očkovaním. Ďalej, aby to neboli nezmyselné poukazy, ale hotovosť vo výške 500 eur pre každého dôchodcu, aby si v ťažkom roku 2022 ako tak pomohol. V podstate by sme tak konečne dôchodcom vyplatili trinásty dôchodok,“ uzavrel R. Fico.

Zdroj: TO strany SMER – SD

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás