fbpx
- Reklama -
DomáceR. Fico (video) odmietol účasť v relácii Závodského na...

R. Fico (video) odmietol účasť v relácii Závodského na Rádiu Expres

-

R. Fico (video) odmietol účasť v relácii Závodského na Rádiu Expres

Róbert Fico dnes dostal pozvanie do Rádia Expres do politickej relácie s moderátorom Braňom Závodským. Pozvanie odmietol. Žiada ospravedlnenie moderátora za to, že vo včerajšej relácii išlo o ohováranie strany Smer a zásah do jeho osobnej integrity. Predseda Fico to uviedol vo svojom videu na YouTube. Príspevok nazval Osobná integrita mi nedovoľuje ignorovať neopodstatnené útoky, a preto som sa dnes rozhodol takto.

Odvoláva sa na utorkovú reláciu, ktorej hosťami boli konšpirátor a ďalší manupulátor Martin Šimečka z Denníka N a politológ Jozef Lenč. Obaja sú podľa Fica zaujatými kritikmi Smeru. Témou relácie mala byť prezidentkina správa o stave Slovenskej republiky, v ktorej sa Zuzana Čaputová postavila na stranu vládnej koalície. Odignorovala zodpovednosť súčasnej vlády za stav štátu.

Namiesto analýz kritika Smeru

Prezidentkin prejav vyvolal vlnu útokov voči opozícii, do ktorej sa zapojil aj Závodský so svojimi hosťami. Fica prekvapilo, koľko času venovali strane Smer a jeho osobe, čo netlmil ani moderátor, ktorý by sa mal snažiť o vyváženosť. „Namiesto toho, aby všetci traja aktéri diskusie pripustili rozklad štátu a nedôveru spoločnosti v schopnosti vládnej koalície, spoločne vytvárali obraz Smeru – SD ako obraz ohrozenia demokracie,“ uviedol Fico.

- reklama -

Vôbec nebrali do úvahy masívnu nedôveru občanov vo vládu. Bez oponentúry obvinili Smer z toho, že rozvracajú inštitúcie, čo sú trestnoprávne obvinenia. Tvrdili, že predstavitelia tejto strany sa boja strachu zo zatvorenia, a preto tak konajú. Fico razantne odmieta ich tvrdenie, že jeho strana napodobňuje kampane z 30. rokov, teda to, že účastníci relácie ich konanie pripodobnili k nacistickej propagande.

Požaduje ospravedlnenie, podnikne právne kroky

Na základe prístupu moderátora požaduje Fico ospravedlnenie a podnikne aj príslušné právne kroky. Z masívnych útokov proti Smeru vyplýva, že koalícia má strach, dodáva Fico. Smer bude naďalej zvolávať mimoriadne schôdze, podávať legislatívne opatrenia a zvolávať zhromaždenia, čo je legitímnou úlohou opozície v štandardnej demokracii.

Autor: Ján Papuga

Zdroj: hlavnydennik.sk

spot_imgspot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

3 COMMENTS

  1. Aj by som sa mu čudoval keby padol až na dno a diskutoval s takou „Soroš“ protislovenskou kreatúrou, ako je spomínaná “ vraj osobnosť“

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás