fbpx
NázoryR. Fico veľvyslancom: Keď som odmietol posielanie slovenských zbraní...

R. Fico veľvyslancom: Keď som odmietol posielanie slovenských zbraní na Ukrajinu, onemeli, hoci to počuli odo mňa 100x

-

R. Fico veľvyslancom: Keď som odmietol posielanie slovenských zbraní na Ukrajinu, onemeli, hoci to počuli odo mňa 100x

DNES BOLO VESELO. KTO JE ZA MIER, JE EXTRÉMISTA, KTO JE ZA VOJNU, JE MIEROVÝ AKTIVISTA

Dnes na stretnutí s veľvyslancami EÚ, USA a V. Británie bolo horúco pri Ukrajine. Keď hovoríte o nízkych platoch a vysokých cenách, o rozvrate štátu, že nás chcú do volieb pozatvárať, nič ich z toho nezaujíma. Ale keď som odmietol posielanie slovenských zbraní na Ukrajinu, onemeli, hoci to počuli odo mňa 100x.

Foto: NR SR

Spýtali sa, aký mám plán pre Ukrajinu. Ja že okamžité prímerie a rokovania USA, Ruska a EÚ. Potom som sa spýtal na ich plán. USA, V. Británia, Francúzsko a ďalší chcú posielať na Ukrajinu zbrane a predlžovať roky vojnu, ktorú nikdy proti Rusku nevyhrajú. Jednoducho do posledného Ukrajinca.

Foto: NR SR
- reklama -

Kto hovorí o mieri a zastavení zbrojných dodávok je nebezpečný extrémista (to povedal o nás aj Pellegrini), kto je za vojnu, je demokrat a mierový aktivista. No bude veselo do volieb 30. 9. 2023!

Prekvapuje ma, že niektorí diplomati pre denník N povedali, že ich znervózňuje naša zahraničná orientácia. Tá nebola predmetom diskusie. Ale pochopil som, že každý, kto odmieta vojnu, má zlú zahraničnú politiku. Zvláštny západný svet.

Foto: NR SR
Foto: NR SR

SMER INFORMOVAL VEĽVYSLANCOV: OPOZÍCA JE PILIEROM DEMOKRACIE

Bratislava (1. 2. 2023) – Na pozvanie podpredsedu Národnej rady SR Juraja Blanára za účasti Roberta Fica a Mariána Kéryho sa dnes uskutočnilo pracovné stretnutie s veľvyslancami členských štátov EÚ, ako aj Spojených štátov amerických a Veľkej Británie. „Takmer tridsiatku diplomatov sme informovali o aktuálnej situácii na Slovensku, kedy je spochybňovaný základný pilier demokracie, a tou je úloha opozície v demokratickom systéme,“ povedal podpredseda parlamentu J. Blanár. Prítomným vedúcim diplomatických misií akreditovaných pre Slovenskú republiku sa prihovoril aj predseda najsilnejšieho opozičného subjektu v poslaneckej snemovni Robert Fico. „Je potrebné, aby sme aj na takejto platforme informovali našich partnerov v zahraničí, ako je ohýbaná demokracia a právny štát na Slovensku,“ dodáva R. Fico. Delegácia SMER-SD odovzdala diplomatom písomnú informáciu obsahujúcu dôkazy a relevantné podklady potvrdzujúce, že na Slovensku dochádza k hrubému zneužívaniu trestného práva na likvidáciu slovenskej opozície. „Diplomatom sme predstavili aj iné politické dianie, než aké je prezentované mainstreamovými médiami. Vláda v demisii chce vládnuť takmer celý rok, pričom by najradšej pozatvárala celú opozíciu, aby jej nemal kto oponovať.“ Strana SMER-SD, kým pôsobila v minulých vládach, vždy uprednostňovala dialóg. „A to na národnej úrovni, ako aj tej medzinárodnej,“ zdôraznil predseda Zahraničného výboru NR SR Marián Kéry. Pracovné stretnutie sa podľa slovenských sociálnych demokratov nieslo v otvorenej a konštruktívnej atmosfére, pričom takéto rokovania sú dôležité pre vzájomnú neskresľovanú informovanosť, keďže SMER-SD nespochybňuje zahranično-politické ukotvenie Slovenska v medzinárodných štruktúrach, ale odmieta zmenu hlasovania na úrovni EÚ len na väčšinové a rovnako považuje za potrebné kritizovať to, čo nefunguje, napríklad sankcie, ktoré viac poškodzujú členské štáty, ako by prinášali tak prepotrebný mier, ktorý by mal byť hlavnou témou všetkých snáh medzinárodných spoločenstiev i ich členských štátov.

Foto: NR SR

Zdroj: Tlačové oddelenie Smeru SD

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás