fbpx
- Reklama -
EkonomikaR. Fico: SULÍK JE NEDÔVERYHODNÁ A NESPÔSOBILÁ OSOBA NA...

R. Fico: SULÍK JE NEDÔVERYHODNÁ A NESPÔSOBILÁ OSOBA NA VÝKON FUNKCIE MINISTRA HOSPODÁRSTVA

-

R. Fico: SULÍK JE NEDÔVERYHODNÁ A NESPÔSOBILÁ OSOBA NA VÝKON FUNKCIE MINISTRA HOSPODÁRSTVA

Poslanci Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) za stranu SMER – sociálna demokracia dnes (15. 10.) predložili návrh skupiny poslancov NR SR na zvolanie mimoriadnej schôdze NR SR v súvislosti s vyslovením nedôvery členovi vlády Slovenskej republiky Richardovi Sulíkovi povereného riadením Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky.

            Doterajšie verejné vyhlásenia a praktická nečinnosť p. Sulíka ako ministra hospodárstva SR potvrdzujú absolútnu nespôsobilosť p. Sulíka na výkon tejto mimoriadne dôležitej exekutívnej funkcie. V samotnom odôvodnení návrhu sa uvádza, že: „nespôsobilosť p. Sulíka ako ministra hospodárstva SR je zrejmá predovšetkým v poslednom období, kedy SR, podnikateľská sféra, slovenské domácnosti, mestá a obce čelia bezprecedentnému tlaku v podobe enormného rastu cien energií.“ Poslanci NR SR opakovane prejavili záujem prediskutovať s ministrom hospodárstva SR potrebné opatrenia na zmiernenie negatívnych dôsledkov zvyšovania cien energií. Ich legitímne ústavné úsilie bolo zmarené buď tým, že poslanci NR SR za vládnu koalíciu neschválili program takto navrhovaných schôdzí NR SR alebo samotný minister hospodárstva p. Sulík doslova ušiel z rokovania NR SR, keďže nebol schopný ponúknuť žiadne relevantné odpovede.

            Predseda strany SMER – SD Robert Fico, ktorý podaný návrh za skupinu poslancov odôvodní v NR SR, vymenúva rad dôvodov, pre ktoré je odvolávanie ministra Sulíka na mieste: „Podnikateľské subjekty, domácnosti,… všetkých čaká enormné zdražovanie tepla, plynu a elektriny a minister hospodárstva SR p. Sulík doteraz nepredstavil jedno jediné racionálne riešenie.“ Minister hospodárstva SR p. Sulík podľa R. Fica nezvládol ani prípravu a otvorenie slovenského pavilónu na svetovej výstave EXPO, čím spôsobil Slovensku medzinárodnú blamáž. Minister Sulík opakovane uráža ľudí na Slovensku vyhláseniami, že treba zrušiť úrady práce, že nikto nepotrebuje žiadnu podporu ani kompenzáciu, lebo trh všetko vyrieši a pod. „Skupina poslancov NR SR predloží na rokovaní schôdze NR SR rad ďalších dôvodov preukazujúcich, že p. Sulík je nedôveryhodná a nespôsobilá osoba na výkon takejto dôležitej štátnej funkcie,“ uzatvára predseda strany SMER – SD Robert Fico.

- reklama -

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

Vážení priaznivci Veci Verejných

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu.

Vo Veciach verejných stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme onedlho.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity.

Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať Veci verejné.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..

Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás