fbpx
NázoryR. Fico: Nemci idú prijať závažné rozhodnutie, ktoré bude...

R. Fico: Nemci idú prijať závažné rozhodnutie, ktoré bude mať vážne následky pre Slovensko

-

R. Fico: Nemci idú prijať závažné rozhodnutie, ktoré bude mať vážne následky pre Slovensko

BRATISLAVA 24. septembra (SITA) – Nemci idú prijať mimoriadne vážne rozhodnutie, ktoré bude ovplyvňovať Slovensko. Uviedol to predseda strany Smer-SD Robert Fico v diskusnej relácii televízie TA3 V politike. Ako vysvetlil, z nemeckého prostredia majú informácie, že Nemecko pripravuje v súvislosti s nelegálnou migráciou zavedenie hraničnej kontroly s Českou republikou. „Hovoril o tom príslušný minister, začínajú to hovoriť najvyšší predstavitelia Nemecka, preto očakávame, že Nemecko zavedie hraničné kontroly s Českom, čo znamená, že Česká republika zavedie hraničné kontroly so Slovenskom,“ uviedol Fico a dodal, že bude tým pádom pre migrantov problém prejsť na druhú stranu.

Podľa predsedu Smeru treba chrániť slovensko-maďarské hranice tým, že sa na 250 kilometrov hranice postavia všetci vojaci a policajti. My máme podľa zákona práva nevpustiť ani jedného migranta,“ podotkol Fico s tým, že o migrantoch sa nič nevie vrátane ich mien, dátumov narodenia. „Mnohí z nich sú napojení na teroristické štruktúry. Hoci títo ľudia hovoria, že sú zo Sýrie, sú z iných krajín,“ uviedol Fico. Predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár v rámci diskusie vyjadril súhlas s tým, že treba na hranice nasadiť vojakov. „Som absolútne proti ekonomickým migrantom, prišli nás vyžierať,“ vyhlásil Kollár a pripomenul, že ukrajinských migrantov privítali s otvorenou náručou, no s ekonomickými nesúhlasí. Už dávno malo byť na hraniciach vojsko a polícia,“ doplnil Kollár s tým, že vojenské kapacity na to Slovenské má. „Bojujú vojaci niekde? Nebojujú. Sedia v kasárniach,“ uzavrel Kollár.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás