NázoryR. FICO: KVÔLI HAMRANOVEJ POTREBE VYBAVOVANIA SI POLITICKÝCH ÚČTOV...

R. FICO: KVÔLI HAMRANOVEJ POTREBE VYBAVOVANIA SI POLITICKÝCH ÚČTOV CEZ NAKA SÚ OHROZENÉ DESIATKY MILIÓNOV EUR OD EÚ. MUSÍ ODSTÚPIŤ

-

R. FICO: KVÔLI HAMRANOVEJ POTREBE VYBAVOVANIA SI POLITICKÝCH ÚČTOV CEZ NAKA SÚ OHROZENÉ DESIATKY MILIÓNOV EUR OD EÚ. MUSÍ ODSTÚPIŤ

Predstavitelia strany SMER – SSD dnes na tlačovej besede potvrdili, že Hamran je schopný prijať súkromnú objednávku na zásah NAKA v prospech súkromných osôb s tým, že účet za tento zákrok potom zaplatí v miliónových
sumách štát a daňoví poplatníci. Hamran už vstúpil do otvoreného politického súboja s opozíciou, navyše je to čistý nominant OĽaNO.

Predseda strany Robert Fico predložil dôkazy, čo sa dialo po zákroku NAKA na Pôdohospodárskej platobnej agentúre (PPA). Tento bol vykonaný 22. júna v ranných hodinách, bolo zadržaných niekoľko významných predstaviteľov agentúry, ktorí boli predvedení pred príslušné policajné orgány. Všetci tí, ktorí boli zadržaní, boli aj vo večerných hodinách prepustení zo zadržania bez toho, aby voči nim bolo vznesené akékoľvek obvinenie. Keďže všetky médiá to prenášali a NAKA to urobila, pokiaľ ide o humbuk dokonale, dostalo sa to na Európsku komisiu.

  1. júla sa Európska komisia obrátila na Slovensko na príslušné orgány, ktoré sa zaoberajú vyplácaním peňazí z PPA a oznámila, že nemôže akceptovať, aby ráno polícia nabehla, pobrala ľudí bez ohľadu na to, aký výsledok bol večer a že to považuje za ohrozenie finančných záujmov EÚ. A ministerstvo pôdohospodárstva ako nadriadený orgán PPA mal poskytnúť komisii dostatočné informácie, čo sa vlastne udialo. „Európska komisia na základe tohto zásahu zastavila na druhý štvrťrok roku 2023 refundácie vo výške 54 miliónov eur. Na platobnej agentúre prebiehali rôzne audity, dokonca bol návrh na 25% korekciu, ktorú bolo treba zaplatiť zo štátneho rozpočtu, nakoniec malo dôjsť k nejakej dohode, ale táto nateraz padá, pretože audity sa poťahujú až do januára 2024. Čiže visí nám ďalších 200 miliónov eur, pokiaľ ide o korekcie. Dokonca sú jasné náznaky, že by to mohlo byť tak zlé, že by mohli byť ohrozené všetky projekty, ktoré sú preplácané z platobnej agentúry v objeme 1,4 miliardy eur,“ približuje R. Fico. To je teda účet za to, že na policajnom prezídiu sedí človek, ktorý je pripravený urobiť pre Matoviča, Hegera a Ódora akúkoľvek špinavosť.

R. Fico ďalej uviedol, že na PPA pracovala pani Šubová, na ktorej, aby sa stala pracovníčkou PPA trvali poradcovia pána Hegera a Matoviča a žiadali vedenie PPA, aby z nej urobili riaditeľku najvýznamnejšej sekcie na agentúre, ktorá priamo rozhodovala o projektoch a podporách. No nespĺňala na to kritériá, ale tlak bol veľký. Vymysleli je teda sekciu boja proti korupcii, s tým, že dočasne túto sekciu prevzala, no vo výberovom konaní nesplnila podmienky a odišla z PPA. Po jej odchode spustila lavínu útokov proti platobnej agentúre, pretože všetci v tom čase vedeli, že keď pracovala na PPA, podporovala a chránila ľudí okolo prvého ministra pôdohospodárstva Mičovského. Pani Šubová ďalej písala trestné oznámenia, organizovala tlačové besedy, kde tvrdila, že na agentúre malo dochádzať k nelegálnemu odpočúvaniu. No dôsledná kontrola úradu potvrdila, že nebol ani náznak odpočúvacích zariadení. Z výpovedí ľudí, ktorí vypovedali po júnovom zákroku vyplývalo, že jediný, kto odpočúval, bola práve pani Šubová vo svojej kancelárii. Tá okrem iného vyvíjala tlak na celkovú likvidáciu PPA ako inštitúcie. „My máme k dispozícii aj facebookovú komunikáciu pani Šubovej, kde napríklad si píše s nejakými ľuďmi, ktorí jej píšu, že treba konať na tej Pôdohospodárskej platobnej agentúre. Dňa 31. júna, deň pred zásahom NAKA pani Šubová píše, už to riešime o veľkom štýle myslím, že pána generálneho riaditeľa čoskoro prejde smiech. A 22. júna v skorých ranných hodinách nabehla NAKA a zobrala vedenie poľnohospodárskej platobnej agentúry,“ hovorí R. Fico. No a deň po tomto zákroku urobila pani Šubová tlačovú besedu v kaviarni na Zámockej, kde bola pred tým často vídaná s Mikulcom a Matovičom.

Z toho celého vyplýva, že na čele policajného zboru máme človeka, ktorý robí nie iba netradičnú politickú prácu, nielen, že vie o všetkých zásahoch, že vyťahuje na tlačových konferenciách zo živých spisov veci, ktoré sa ukazujú ako veci, ktoré s danou vecou nemajú nič spoločné, je to celé vymyslené, ale je schopný, aby chránil ľudí v OĽaNO robiť špinavú robotu.

Robert Kaliňák dodal, že je jasné že Hamran používal NAKA ako svoju vlastnú firmu, čo medializované dôkazy aj preukazujú. Navyše spôsobil škodu Slovensku najmenej 54 miliónov. Ódor plače, že má zlú finančnú situáciu po predchádzajúcich vládach, no cez Hamrana pripravuje tento štát o ďalšie milióny, čo už je priama zodpovednosť predsedu vlády v demisii, ministra vnútra bez dôvery. Každým ďalším dňom Hamrana vo funkcii pripravuje Slovensko o milióny eur. Podľa slov R. Kaliňáka Hamran nemôže sedieť na svojej stoličke, okrem toho, že robí hanbu policajtom, no predovšetkým likviduje peniaze zo štátneho rozpočtu a zásadným spôsobom porušuje ústavu a zákony.

Prílohy:

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás