fbpx
NázoryR. FICO: BUDAJ MUSÍ ODSTÚPIŤ PRETOŽE PODPISOM POTVRDIL DONÁŠANIE...

R. FICO: BUDAJ MUSÍ ODSTÚPIŤ PRETOŽE PODPISOM POTVRDIL DONÁŠANIE PRE ŠTB A ZARADIL SA TAK MEDZI NAJHORŠIE ŠPINY BÝVALÉHO REŽIMU

-

R. FICO: BUDAJ MUSÍ ODSTÚPIŤ PRETOŽE PODPISOM POTVRDIL DONÁŠANIE PRE ŠTB A ZARADIL SA TAK MEDZI NAJHORŠIE ŠPINY BÝVALÉHO REŽIMU

Predseda strany SMER – SD Robert Fico a podpredsedovia strany mali dnes tlačovú besedu, na ktorej komentovali udalosti, o ktorých bola verejnosť čiastočne informovaná v predchádzajúcich hodinách. R. Fico očakáva od prezidentky Čaputovej, že bude na škandály, ktoré boli spomenuté, reagovať.

- reklama -

Predseda SMERu uviedol, že minister životného prostredia v demisii Budaj mal v minulosti blízko k ŠTB, preto ani dnes nie je celkom zjavné, aká skutočná úloha bola v novembri 1989. No lož má krátke nohy, preto neboli prekvapivé zverejnené informácie, že v ČR sa našiel dokument potvrdzujúci, že pán Budaj podpísal aktívnu spolupráci s komunistickou Štátnou bezpečnosťou.

„Podpísal, že bude donášať na takzvaných nepriateľov štátu počas socializmu do roku 1989 a tým sa zaradil do tej najhoršej špiny, aká existovala aj v socialistickom režime, ale aj špiny, ktorá potom pokračovala po roku 1989. Ja si nepamätám, že by nejaká vláda mala aktívneho eštebáka. Ak sa obzerám, aj v iných krajinách sa tieto veci riešili veľmi jasne a veľmi razantne. Je to o to smiešnejšie celé, že pán Budaj nám tu rozdáva rozumy, ako má fungovať systém, útočí na SMER, opľúva nás všetkým možným spôsobom a zrazu tá pravda je pre neho neuveriteľne krutá a spočíva  v tom že minister životného prostredia v demisii, jeden z najväčších demokratických tlčhubov, pokiaľ ide o slovo demokracia, je usvedčený z najväčšieho zločinu aký mohol spáchať, že štátnej bezpečnosti donášal na politických oponentov informácie,“ priblížil R.Fico.

J. Budaj je v demisii, preto ho nie je možné odvolať. SMER preto vyzýva prezidentku, aby si sadla s Hegerom a s Matovičom a aby našli riešenie. R. Fico zablahoželal Matovičovi, ktorý to v Čechách dobre zariadil, teda aby sa informácia o Budajovi dostala v správny čas na správne miesto.

„Pani prezidentka Čaputová, obraciam sa na vás, toto je obrovská hanba a očakávam od vás, že nájdete riešenie také, ktoré už dnes vyženie Budaja, hoci v demisii, z budovy ministerstva životného prostredia a rovnako by som odporúčal každému, kto má toľko úst plných demokracie, nech zvažuje, o čom hovorí, pretože sa zdá, že táto pravda sa bude dotýkať nielen jeho ale aj ďalších,“ povedal.

Vládli nám podvodníci, ŠTB-áci, ľudia, čo ukradli tituly, neschopní ľudia. O to hroznejšie je, že si ešte predĺžili mandát do 30. septembra, no povinnosťou najsilnejšej opozičnej parlamentnej strany je na tieto veci upozorňovať.

Druhá téma tlačovej besedy sa týkala včerajšieho rozhodnutia vlády SR, ktorá nominovala poslanca NR SR Martina Klusa do Európskeho dvora audítorov. Je to inštitúcia EÚ ktorá sa zaoberá nakladaním s prostriedkami EÚ, robí audity, robí preverovania rôznych podvodov, pokiaľ ide o podozrenie zo zneužívania európskych zdrojov. V súčasnosti sa napríklad zaoberá aj problémom, ktorý súvisí so šéfkou Európskej komisie v súvislosti s sms komunikáciou so šéfom Pfizeru. Klus bol súčasťou strany SaS a odišiel odtiaľ so slovami, že nemôže byť v strane, ktorá uvažuje o zmenách ústavy, ktoré by viedli k predčasným parlamentným voľbám. Pridal sa na stranu OĽaNO a po odchode SaS z koalície zabezpečoval, že v mnohých prípadoch prešli určité rozhodnutia v NR SR vďaka jeho hlasu. Preto je jasné, že odišiel z SaS preto, aby slúžil Matovičovi pri získavaní väčšiny vo vládnej koalícii. No a odmenili sa „na hulváta“. SMER si včera urobil „inventúru“ ľudí, ktorí pracujú na Európskom dvore audítorov.

„Dvanásť rokov tam pôsobil významný predstaviteľ finančného, obchodného práva, predstaviteľ slovenského  bankovníctva, pán Balko, ktorý určite nikomu hanbu neurobil. Namiesto toho, ako malú odmenu sa rozhodla vláda v demisii odmeniť zradcu, človeka, ktorý bol schopný hlasovať za čokoľvek v národnej rade, len aby pomohol Matovičovi. Pán poslanec Klus, ktorý bol politicky skorumpovaný sa ani neobtrel, ani nešiel náhodou okolo témy, ktorou sa má zaoberať na Európskom dvore audítorov. Čo teda je to iné, ako obyčajná, sprostá politická korupcia?“ pýta sa R. Fico.

Doplnil, že Matovičov úplatok pre M. Klusa vo forme šesťročného platu je vo výške 1,5 milióna eur, na ktorý sa mu poskladajú daňoví poplatníci celej EÚ, pritom mesačne ide o plat dvadsaťtisíc eur.

Podpredseda strany Juraj Blanár pripomenul, že Ján Budaj sa vždy staval ako morálny etalón a v mnohých diskusiách hovoril o tom, že spoločnosť sa nedostatočne vysporiadala s exponovanými komunistami, dokonca že sa nevysporiadala aj so sudcami, pretože tí boli v socialistickom režime a z večera do rána sa stali sudcami v demokratickom režime. Dnes sa nestíhame čudovať, kto nám tu vlastne moralizoval. Preto tiež J. Blanár vyzval prezidentku, aby neváhala okamžite Jána Budaja odvolala. J. Blanár tiež potvrdil, že Martin Klus má problém s integritou. Sám totiž hovoril,že má problém s tým, aby bola zmena ústavy na skrátenie volebného obdobia a vzápätí za to zahlasoval. Takýto človek podľa jeho slov nemôže zastupovať Slovenskú republiku.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás