fbpx
- Reklama -
ZahraničnéPutin: Útoky na ukrajinské mestá sú odvetou za výbuch...

Putin: Útoky na ukrajinské mestá sú odvetou za výbuch na Kerčskom moste

-

Putin: Útoky na ukrajinské mestá sú odvetou za výbuch na Kerčskom moste

Moskva 10. októbra (TASR) – Šéf Kremľa Vladimir Putin v pondelok vyhlásil, že masívne raketové útoky ruských síl na ukrajinské mestá sú odplatou za „teroristické“ činy Kyjeva vrátane výbuchu, ktorý v sobotu poškodil Kerčský most spájajúci ruskú pevninu s anektovaným ukrajinským polostrovom Krym. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

- reklama -

„Ak budú (ukrajinské) útoky voči Rusku pokračovať, odozva bude tvrdá,“ hrozil Putin na zasadnutí Bezpečnostnej rady Ruskej federácie. „Reakcia bude rovnakého rozsahu ako sú hrozby voči Rusku,“ dodal.

„V prípade pokusov o spáchanie teroristických činov na našom území, bude reakcia Ruska tvrdá,“ uviedol. Kyjev tiež obvinil z pokusu o bombový útok na plynovod TurkStream, píše na svojom webe stanica Sky News.

Šéf Kremľa uviedol, že pondelkové útoky na Ukrajinu boli koordinované a ich cieľom boli „energetické, vojenské a komunikačné zariadenia“. Masívny útok raketami dlhého doletu na ukrajinské ciele podľa neho odporučilo ruské ministerstvo obrany.

Podľa ukrajinskej armády Rusi do útokov nasadili aj samovražedné drony iránskej výroby, ktoré prileteli z územia Bieloruska, píše AFP.

Ranné útoky zasiahli Kyjev a mnohé ďalšie mestá po celej Ukrajine. Ruské sily vypálili na Ukrajinu najmenej 83 rakiet, z ktorých 43 zničila ukrajinská protivzdušná obrana, uviedli podľa BBC ukrajinské vzdušné sily.

Konečná bilancia obetí ruských útokov zatiaľ nie je známa. Doterajšie správy hovoria o minimálne piatich mŕtvych a vyše 20 zranených.

spot_imgspot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás