fbpx
ZahraničnéPutin telefonoval s Macronom o ruskom návrhu zmluvy o...

Putin telefonoval s Macronom o ruskom návrhu zmluvy o bezpečnostných zárukách

-

Putin telefonoval s Macronom o ruskom návrhu zmluvy o bezpečnostných zárukách

Moskva/Paríž 21. decembra (TASR) – Ruský prezident Vladimir Putin a jeho francúzsky náprotivok Emmanuel Macron v utorok telefonicky diskutovali o ruskom návrhu zmluvy o bezpečnostných zárukách. Informovala o tom v utorok tlačová služba Kremľa. Správu priniesla agentúra TASS.


      „(Štátnici) pokračovali v diskusii o otázkach posilnenia stability a bezpečnosti na európskom kontinente. V tejto súvislosti sa pozornosť sústredila na návrh dohody o bezpečnostných zárukách a opatreniach medzi Ruskom a členskými štátmi Severoatlantickej aliancie (NATO). Dokument už bol odovzdaný príslušným stranám vrátane francúzskej,“ uviedol Kremeľ vo vyhlásení.


      Ruský a francúzsky prezident sa podľa TASS venovali aj otázke zastavenia bojov medzi ukrajinskou armádou a proruskými separatistami na východne Ukrajiny. Putin Macronovi povedal, že možnosť usporiadania nového summitu v normandskom formáte závisí od implementácie druhej minskej dohody (Minsk II) zo strany Kyjeva.


      TASS pripomenula, že Putin naposledy s Macronom telefonoval minulý týždeň (14. decembra) z iniciatívy šéfa Elyzejského paláca.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás