fbpx
ZahraničnéPutin podpísal výnos o založení fondu na podporu vojakov...

Putin podpísal výnos o založení fondu na podporu vojakov bojujúcich na Ukrajine

-

Putin podpísal výnos o založení fondu na podporu vojakov bojujúcich na Ukrajine

Moskva 3. apríla (TASR) – Ruský prezident Vladimir Putin v pondelok podpísal výnos o založení špeciálneho fondu na podporu vojakov bojujúcich na Ukrajine a ich rodiny. TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP.

Výnos na podporu obrancov vlasti bol zverejnený na oficiálnej stránke ruskej vlády. Cieľom je zaistiť slušný život vojakom zapojeným do operácie na Ukrajine, aj ich partnerom a deťom, uvádza sa vo výnose.

Putin oznámil založenie tohto fondu počas svojho príhovoru pred ruským parlamentom 21. februára – teda skoro rok po začiatku invázie.

„Našou povinnosťou je podporiť rodiny, ktoré stratili svojich milovaných, a pomôcť s výchovou ich detí a poskytnúť im vzdelanie a prácu,“ uviedol šéf Kremľa.

Tento fond by mal podľa neho poskytnúť cielenú a personalizovanú pomoc rodinám padlých vojakov a veteránom špeciálnej vojenskej operácie na Ukrajine.

Rusko pritom od začiatku invázie zverejňuje počty svojich obetí len veľmi zriedkavo.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img
spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

spot_img

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás