fbpx
- Reklama -
ZahraničnéPutin nebude blahoželať Bidenovi ku Dňu nezávislosti USA

Putin nebude blahoželať Bidenovi ku Dňu nezávislosti USA

-

Putin nebude blahoželať Bidenovi ku Dňu nezávislosti USA

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Moskva 4. júla (TASR) – Ruský prezident Vladimir Putin nebude tento rok blahoželať prezidentovi USA Joeovi Bidenovi ku Dňu nezávislosti, ktorý sa v Spojených štátoch slávi 4. júla, čo pripadá na dnešný pondelok. Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov ako dôvod pre tento krok uviedol nepriateľskú politiku Washingtonu voči Ruskej federácii.

- reklama -

„Nie, tento rok nebude zaslaný blahoprajný telegram,“ potvrdil Peskov v pondelok novinárom. Podľa Peskova tento rok došlo ku kulminácii „nepriateľskej politiky Spojených štátov voči Rusku“. „Za týchto podmienok je sotva vhodné posielať takéto blahoželanie,“ vysvetlil kremeľský hovorca.

Spojené štáty hneď po invázii ruských jednotiek na Ukrajinu ostro odsúdili činy Kremľa i Putina. Biden v marci deklaroval, že ruský prezident „nemôže zostať pri moci“ a vyzval Rusov, aby sa postavili proti vojne na Ukrajine.

Biden v rámci pomoci Ukrajine nedávno oznámil vyčlenenie ďalšej miliardy dolárov na zbrane, vrátane protilodných systémov, delostreleckých rakiet a nábojov do húfnic.

Biden okrem toho, podobne ako aj ďalší predstavitelia americkej administratívy, opakovane uisťuje, že „Spojené štáty budú stáť pri Ukrajine, keď bude brániť svoju demokraciu a budú podporovať jej suverenitu a územnú celistvosť tvárou v tvár nevyprovokovanej ruskej agresii.“

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 COMMENT

  1. logicky, pretože Bajden je záviský ….. a dokonca aj na skrachovanom „nesvojprávnom hercovi“ zeleninskému..

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás