fbpx
- Reklama -
ZahraničnéPutin hovoril s Abbásom o otázkach týkajúcich sa Blízkeho...

Putin hovoril s Abbásom o otázkach týkajúcich sa Blízkeho východu i Ukrajiny 

-

Putin hovoril s Abbásom o otázkach týkajúcich sa Blízkeho východu i Ukrajiny 

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Moskva 18. apríla (TASR) – Ruský prezident Vladimir Putin v pondelok telefonoval s palestínskym lídrom Mahmúdom Abbásom. Rozhovor sa týkal vyjednávaní medzi Moskvou a Ukrajinou, informoval Kremeľ, z ktorého vyhlásenia cituje tlačová agentúra Reuters.


      Štátnici diskutovali aj o problémoch osídľovania na Blízkom východe v kontexte „zvyšujúceho sa napätia v Predjordánsku a vo východnej časti Jeruzalema“, oznámil Kremeľ.


      Minulý týždeň v piatok najmenej 170 Palestínčanov utrpelo zranenia pri zrážkach s izraelskými poriadkovými silami v jeruzalemskej mešite al-Aksá. Išlo o najnovší prejav násilia, ktorý vyvolal obavy z obnovenia rozsiahlejšieho konfliktu.

- reklama -


      Bezpečnostná rada Organizácie Spojených národov v súvislosti s týmto incidentom zvolala na utorok mimoriadne zasadnutie, uviedli pre tlačovú agentúru AFP nemenované diplomatické zdroje. Zasadnutie, ktoré iniciovali Čína, Francúzsko, Spojené arabské emiráty, Nórsko a Írsko, sa uskutoční bez prítomnosti médií.


      V prebiehajúcom procese ohľadom ukončenia rusko-ukrajinskej vojny stále nie je vidieť žiadny pokrok, tvrdí podľa tlačovej agentúry DPA kremeľský hovorca Dmitrij Peskov, ktorý vyhlásil, že Ukrajina opakovane mení svoje stanoviská a v otázke koordinácie sa vyskytujú nezrovnalosti.


      „Špeciálna vojenská operácia“, ako Moskva označuje ruský vpád na Ukrajinu, postupuje podľa plánu, povedal Peskov. Hovorca ruského prezidenta ďalej uviedol, že Kremeľ spochybňuje autenticitu dôkazov o katastrofe ruského raketového krížnika Moskva.


      Ukrajina tvrdí, že toto ruské vojnové plavidlo zasiahla svojimi protilodnými strelami Neptún. Ruské vedenie však vyhlasuje, že krížnik sa potopil následkom požiaru na palube.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás