fbpx
ZahraničnéPutin hovorí o teroristickom útoku spáchanom neonacistami z Ukrajiny...

Putin hovorí o teroristickom útoku spáchanom neonacistami z Ukrajiny na ruskom území

-

Putin hovorí o teroristickom útoku spáchanom neonacistami z Ukrajiny na ruskom území

Moskva 2. marca (TASR) – Ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil, že udalosti, ktoré sa vo štvrtok odohrali v Brianskej oblasti na západe Ruska, boli „teroristickým činom“ spáchaným „neonacistami“, ktorí prenikli do ruského pohraničia a spustili paľbu na civilistov.

Putin to podľa agentúry AFP uviedol v televíznom prejave, v ktorom sa prostredníctvom videokonferencie prihovoril účastníkom slávnostného otvorenia Roka učiteľa a mentora.

„Naši vojaci a dôstojníci… chránia pred neonacistami a teroristami… tými, ktorí dnes spáchali ďalší teroristický útok, prenikli do pohraničnej oblasti a spustili paľbu na civilistov,“ povedal Putin.

„Toto sú ľudia, ktorí si dali za úlohu pripraviť nás o historickú pamäť, pripraviť nás o históriu, o naše tradície, jazyk,“ dodal ruský prezident a sľúbil, že s takýmto ľuďmi skoncuje.

Gubernátor Brianskej oblasti Alexandr Bogomaz dopoludnia vo svojom statuse na sociálnych sieťach napísal, že „ukrajinská sabotážna a prieskumná skupina“ prenikla na územie okresu Klimovskij v rusko-ukrajinskom pohraničí.

Následne jej príslušníci údajne strieľali na auto, pričom zabili jednu osobu a zranili dieťa narodené v roku 2012.

Ruské médiá informovali, že pod paľbu sa nedostalo auto, ale školský autobus. Hlásili aj zajatie rukojemníkov. Úrady Brianskej oblasti správy o autobuse popreli a zajatie rukojemníkov sa nepotvrdilo.

Kancelária prezidenta Ukrajiny uviedla, že Kyjev nemá s udalosťami v Brianskej oblasti nič spoločné.
To, čo sa stalo, je podľa poradcu šéfa kancelárie Mychaila Podoľaka buď ruská provokácia, alebo čin „ruských partizánov“, ktorí „začínajú rozkladať Putinov režim“.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás