NázoryPS ide hrať vabank: Šimečka je ochotný vzdať sa...

PS ide hrať vabank: Šimečka je ochotný vzdať sa postu premiéra, tvrdí KDH

-

PS ide hrať vabank: Šimečka je ochotný vzdať sa postu premiéra, tvrdí KDH

BRATISLAVA 6. októbra (SITA) – Predseda strany Progresívne Slovensko Michal Šimečka je ochotný vzdať sa postu premiéra novej vlády. Tvrdí to KDH. „Veci sa pohli dopredu a po tom, ako je Michal Šimečka pripravený upustiť od postu premiéra, je na ťahu Peter Pellegrini. My sme otvorení ďalej rokovať o čo najlepšej alternatíve pre Slovensko, naše programové priority a červené čiary pritom naďalej platia,“ uviedli kresťanskí demokrati po rokovaní svojho predsedníctva.

Po rokovaní predsedníctva naďalej platí, že KDH do vlády so stranou Smer nevstúpi. „KDH zároveň odmieta hrať hru Roberta Fica a Petra Pellegriniho, ktorí sú podľa medializovaných informácií už dohodnutí na zostavení budúcej vlády,“ dodala strana.

Prioritou KDH zostáva aj naďalej zásadné zlepšenie situácie v zdravotníctve, školstve, pomoc rodinám, seniorom a ľuďom v núdzi, zachovanie špeciálnej prokuratúry a nezasahovanie do vyšetrovaní. „Pričom sme proti zavedeniu registrovaných partnerstiev a ich postaveniu na úroveň manželstva muža a ženy,“ konštatovali kresťanskí demokrati.

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

3 Komentáre

  1. Veď KDH vždy sklamalo, KDH bolo aj proti vzniku samostatnej Slovenskej republiky. No a Mikloško v KDH? TO JE ŠKODNÁ. Takže KDH je veľkým omylom v slovenskom parlamente. Yoto tvrdím od samého začiatku jeho vzniku a to som kresťanka-katolíčka.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás