KomentáreProvokatér Káčer torpéduje slovensko-maďarské vzťahy a poukazuje na „kolaborantov...

Provokatér Káčer torpéduje slovensko-maďarské vzťahy a poukazuje na „kolaborantov Putina“

-

spot_img

Provokatér Káčer torpéduje slovensko-maďarské vzťahy a poukazuje na „kolaborantov Putina“

V poslednom čase sa zdá, akoby Rastislav Káčer zabudol, že zastáva funkciu ministra zahraničných vecí Slovenska, hoci už len takzvane v demisii. Ako inak si možno vysvetliť jeho vyjadrenie na sociálnej sieti :„Pre kolaborantov Putina a zvlášť pre tých našich v Karpatskej kotline a Felvidéku, pre všetkých, ktorí chcú mier za cenu zničenia Ukrajiny, mám jediný odkaz: Иди нахуй!“?

Áno, zvykli sme si na podobný slovník zo strany „satirických“ liberálnych stránok ako Zomri, zvykli sme si na nevhodné a útočné vyjadrenia v denníkoch typu SME a dokonca sme si už zvykli aj na militantné vyjadrovanie admina (či adminov) policajných facebookových stránok. Ale keď takéto slová napíše šéf slovenskej diplomacie, to už je „iný level“!

A nie je to prvýkrát, čo Káčer prišiel počas zastávania svojej funkcie s provokatívnymi slovami. Nedávno sa dokonca vyjadril, že pokiaľ by Putinove jednotky došli po slovensko-ukrajinskú hranicu, Slovensko by čelilo územným nárokom Maďarska.

Pokiaľ aktuálne štátny tajomník rezortu maďarskej diplomacie Tamás Menczer hovoril o ministrovi v demisii Káčerovi ako o „provokatérovi“, nemožno sa mu vôbec čudovať a vlastne sa s ním dá len súhlasíť.

Spýtajme sa, koho záujmy minister Káčer háji a koho záujmy naopak takýmito vyhláseniami poškodzuje. Minister zahraničných vecí by mal zastávať záujmy všetkých občanov svojej krajiny. Rastislav Káčer však hovorí o časti ľudí v Karpatskej kotline a „Felvidéku“, teda na Slovensku, ako o „kolaborantoch“! Nuž, keď si toto dovolí povedať anarchistický mládežník z Antify, dá sa to pochopiť, aj sa nad takým vyjadrovaním pousmiať. Ale keď na takúto rétoriku pristúpi vedúca postava slovenskej diplomacie, treba to rázne odmietnuť!

Treba si taktiež uvedomiť, že s maďarským národom, na ktorý Káčer zaútočil, spájajú náš národ aj spoločné záujmy a posledné roky ukázali, aké je dôležité, aby krajiny tzv. Vyšehradskej štvorky spolupracovali a prednášali svoje požiadavky na pôde Európskej únie jednotným hlasom.

Ministra zahraničných vecí, ktorý takto hrubo torpéduje ďalší rozvoj slovensko-maďarských vzťahov, pričom ani nedbá na zásady slušného vyjadrovania, skutočne nepotrebujeme, a to ani v demisii. Ak by na poste prezidenta Slovenskej republiky bol aktuálne vlastenec, ktorému záleží na slovenských národných záujmoch, tak by ministrovi Káčerovi okamžite odobral poverenie. Ako však vieme, Zuzana Čaputová takýmto typom hlavy štátu ani zďaleka nie je.

Ladislav Kováčik

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás