fbpx
- Reklama -
ZahraničnéProvokácia? Neuveriteľné veci vystrája NATO, ktoré ohrozilo vyše 100...

Provokácia? Neuveriteľné veci vystrája NATO, ktoré ohrozilo vyše 100 civilistov

-

Provokácia? Neuveriteľné veci vystrája NATO, ktoré ohrozilo vyše 100 civilistov

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Moskva 5. decembra (TASR) – Lietadlo spoločnosti Aeroflot muselo zmeniť výšku letu po tom, ako sa do jeho letovej dráhy dostal prieskumný stroj NATO, uviedli v nedeľu ruskí predstavitelia leteckej dopravy pre tlačovú agentúru Interfax. Varovali súčasne pred rizikami vo východoeurópskom vzdušnom priestore, informuje agentúra DPA.


      Ruskí predstavitelia uviedli, že incident sa odohral nad Čiernym morom, keď dopravné lietadlo so 142 ľuďmi na palube smerovalo z Tel Avivu do Moskvy. Stroj musel podľa nich klesnúť o 1800 metrov, aby sa vyhol zrážke.


      Posádka prieskumného lietadla typu CL-600 prevádzkovaného Severoatlantickou alianciou nereagovala, tvrdia Rusi a upozorňujú, že nárast počtu letov NATO v regióne predstavuje riziko pre civilnú dopravu. NATO sa k správam zatiaľ nevyjadrilo.

- reklama -


      V regióne rastie napätie, keď Ukrajina obviňuje Rusko z plánovania útoku, zatiaľ čo Moskva tvrdí, že agresívne sa správa Kyjev. Hoci Ukrajina nie je členom NATO, jednotky aliancie posilnili operácie v oblasti zo solidárnosti s touto krajinou, dodáva DPA.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás