fbpx
DomáceProtest (video) v Bratislave

Protest (video) v Bratislave

-

Protest (video) v Bratislave

Bratislava 5. augusta (TASR) – Protest na Hodžovom námestí v Bratislave je podľa polície zatiaľ pokojný. „Doterajší priebeh zhromaždenia je bez prípadov narušenia verejného poriadku,“ uviedla bratislavská polícia na sociálnej sieti.

Pred Prezidentským palácom, na ohlásenom proteste, demonštrujú zatiaľ desiatky ľudí. Organizátori demonštrácie deklarujú, že chcú na Hodžovom námestí zotrvať až do 28. augusta. Dovtedy majú oficiálne ohlásené protesty. Tvrdia, že neprišli vyvolávať konflikty, ale chcú slušne komunikovať a vyjadriť svoj nesúhlas s opatreniami v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 či s očkovaním proti ochoreniu. Na mieste je aj štátna a mestská polícia. Okraj námestia lemujú policajní ťažkoodenci. Polícia deklaruje, že bezpečnostnú situáciu v Bratislave od ranných hodín monitoruje a priebežne vyhodnocuje.

Desiatky ľudí stoja aj na Námestí slobody, na neohlásenej demonštrácii. Zasahovala tam už bratislavská mestská polícia, ktorá riešila zabratie verejného priestoru, keďže demonštrujúci si tam rozložili stany. Táto skupina demonštrujúcich sa zatiaľ nechce spojiť s protestom na Hodžovom námestí. Ráno avizovala, že chce zablokovať komunikácie v Bratislave, zatiaľ však k tomuto nedošlo.
K blokácii cesty už došlo dopoludnia na Panónskej ceste v bratislavskej Petržalke. Pre TASR to potvrdili z Dopravného podniku Bratislava (DPB). Jeho autobusové linky tam stáli od 10.54 do 11.14 h. „Polícia však situáciu rýchlo vyriešila a cestu sprejazdnila,“ uviedli z podniku. DPB označuje situáciu v meste v súvislosti s protestmi za pokojnú a linky mestskej hromadnej dopravy premávajú aktuálne podľa grafikonu.

V Bratislave sa posledné týždne protestuje proti očkovaniu, testovaniu, pandemickým opatreniam, predstaviteľom vlády a parlamentu, proti prezidentke SR Zuzane Čaputovej i médiám. Počas doterajších demonštrácií sa protestujúci dostali až k vstupným dverám parlamentu či na niekoľko hodín zablokovali cesty v centre hlavného mesta. Polícia preto čelila kritike.
Zdroj: eREPORT, TASR
- reklama -

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

Vážení priaznivci Veci Verejných

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu.

Čakajú nás zásadné politické udalosti – referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

Vo Veciach verejných stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné… Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity.

Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať Veci verejné.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..

Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

 

INLIBRI - online kníhkupectvo

spot_imgspot_img

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás