fbpx
- Reklama -
DomáceProkuratúra: Začala mimoriadnu previerku v súvislosti s úmrtím Ľubomíra...

Prokuratúra: Začala mimoriadnu previerku v súvislosti s úmrtím Ľubomíra Krivočenka, jeho úmrtie oznámila včera oznámila M.Kolíková

-

Prokuratúra: Začala mimoriadnu previerku v súvislosti s úmrtím Ľubomíra Krivočenka, jeho úmrtie oznámila včera oznámila M.Kolíková

Bratislava 3. marca (TASR) – Krajská prokuratúra (KP) Bratislava začala v stredu vykonávať mimoriadnu previerku v Ústave na výkon väzby Bratislava v súvislosti s úmrtím Ľubomíra K., ktorý bol obvinený v kauze Dobytkár. TASR o tom informoval prokurátor a hovorca KP Bratislava Matej Izakovič.

Právnik Ľubomír K. bol väzobne stíhaný od minulého roku. V jeho prípade má ísť o prvé úmrtie v ústavoch na výkon väzby a na výkon trestu odňatia slobody v súvislosti s novým koronavírusom.

Slovenská advokátska komora v utorok (2. 3.) požiadala ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú (Za ľudí) aj kompetentné orgány o dôsledné prešetrenie úmrtia. Špeciálneho prokurátora tiež žiada o preverenie medializovaných informácií o postupe jeho podriadeného prokurátora, ktorým advokátovi nemalo byť umožnené ani na násobnú žiadosť podpísať splnomocnenie na oboznámenie sa so zdravotným stavom.

spot_imgspot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás