fbpx
- Reklama -
DomáceProgresívci pochopili, že im to padá na hlavu, v...

Progresívci pochopili, že im to padá na hlavu, v OĽaNO sa asi dali dole z Hegerovej vodky a tárajú, SNS a Republika vidia dopyt po zmene

-

Progresívci pochopili, že im to padá na hlavu, v OĽaNO sa asi dali dole z Hegerovej vodky a tárajú, SNS a Republika vidia dopyt po zmene

M. Šimečka: Nespokojnosť množstva ľudí nemožno podceňovať 

      Bratislava 22. januára (TASR) – Nespokojnosť množstva ľudí, ktorí hlasovali v sobotňajšom (21. 1.) referende, nemožno podceňovať. V reakcii na výsledky referenda to uviedol predseda mimoparlamentnej strany Progresívne Slovensko (PS) Michal Šimečka. TASR o tom informoval riaditeľ komunikačného oddelenia strany Radovan Choleva.


      Šimečka tiež skritizoval reakciu hnutia OĽANO, podľa ktorého sú výsledky referenda dôkazom, že v spoločnosti nie je vôľa skracovať volebné obdobie. „Je absurdné, že konkrétny občiansky postoj – odmietnutie drahej a neúprimnej kampane Roberta Fica – sa snaží Igor Matovič a OĽANO prekrútiť a ukradnúť si ho ako podporu ich dočasne poverenej vlády, ktorej bola vyslovená nedôvera,“ uviedol predseda PS.

- reklama -

OĽANO: Výsledky referenda sú dôkazom, že nie je vôľa skracovať volebné obdobie

      Bratislava 22. januára (TASR) – Výsledky referenda sú dôkazom, že v spoločnosti nie je vôľa skracovať volebné obdobie. Hnutie OĽANO to uviedlo v reakcii na výsledky sobotňajšieho referenda.  

      „Slovensko má nádej, že politika nenávisti, zloby, rozvratu a rozkrádania, ktorú v súčasnosti reprezentujú strany Smer-SD, Hlas-SD a Republika, nebude úspešná ani v blízkej budúcnosti,“ doplnilo hnutie.


      Občiansko-demokratická platforma považuje účasť vyše milióna voličov na referende za dôvod na sebareflexiu a mobilizáciu demokratov napriek tomu, že referendum iniciovala podľa nich opozícia ako účelovú kampaň. „Účasť na referende signalizuje nielen nespokojnosť nezanedbateľnej časti verejnosti, ale aj neschopnosť demokratických strán obnoviť v spoločnosti racionálny dialóg o politike a o práci vlády,“ uviedli vo vyhlásení. Vyzvali demokratov na politiku spolupráce.


      Štátna volebná komisia potvrdila neplatnosť sobotného (21. 1.) referenda o zmene Ústavy SR. Zúčastnilo sa na ňom 27,25 percenta voličov. Na platnosť referenda je potrebná viac ako 50-percentná účasť. Deviate referendum v histórii samostatnej SR inicioval Smer-SD s ďalšími opozičnými stranami.

SNS: Účasť ľudí v referende znamenala prvú aktivizáciu zmien na Slovensku 

      Bratislava 22. januára (TASR) – Účasť ľudí v referende znamenala prvú aktivizáciu zmien na Slovensku. V reakcii na výsledky sobotňajšieho (21. 1.) referenda to uviedla mimoparlamentná SNS s tým, že si váži každý jeden hlas v jeho prospech. TASR o tom informovala riaditeľka kancelárie predsedu strany Zuzana Škopcová.


      SNS skonštatovala, že približne 1,2 milióna ľudí, ktorí sa na referende zúčastnili, predstavujú potenciálne hlasy strán, ktoré chcú pre Slovensko zmenu. „Všetky strany, ktoré podporovali referendum, majú možnosť získať v súčte takmer 50 percent v najbližších parlamentných voľbách. Je to zároveň potvrdením, že musíme vytvoriť jednotný opozičný blok,“ uviedla strana vo vyhlásení.

M. Uhrík: Referendum ukázalo masu, ktorá dokáže rozhodnúť o novej vláde 

      Bratislava 22. januára (TASR) – Viac ako 1,1 milióna ľudí, ktorí sa v sobotu (21. 1.) zúčastnili na referende, predstavuje masu a silu, ktorá dokáže rozhodnúť o pár mesiacov aj o novej vláde. V reakcii na výsledky referenda to uviedol predseda mimoparlamentného hnutia Republika Milan Uhrík. TASR o tom informoval hovorca hnutia Ondrej Ďurica.


      Uhrík poďakoval voličom, ktorí sa na referende zúčastnili, účasť podľa jeho slov ovplyvnila antikampaň. „Prístup médií a ústavných činiteľov, ktorí doslova odrádzali od referenda, považujem za maximálne nezodpovedný. Len nás to utvrdzuje v názore, že títo ľudia nemajú s demokraciou nič spoločné. Zároveň je to jasný dôkaz toho, že referendum treba do budúcna sfunkčniť a podobne ako pri voľbách minimálne kvórum účasti zrušiť,“ skonštatoval predseda Republiky.

SaS rešpektuje výsledky referenda, no vníma vôľu vyše milióna voličov 

      Bratislava 22. januára (TASR) – SaS rešpektuje neplatné výsledky sobotného (21. 1.) referenda, no uvedomuje si vôľu vyše milióna voličov, ktorí si želajú umožnenie skrátenia volebného obdobia. TASR o tom informoval hovorca strany Ondrej Šprlák.


      „Včerajšie referendum bolo najzbytočnejšie v histórii Slovenska, čo sa potvrdilo aj na účasti. Napriek tomu, že Robert Fico viedol kampaň za referendum manipulatívne a nechutne útočil na pani prezidentku, nesmieme podceňovať názor viac ako milióna voličov. Bohužiaľ, všetci tí, ktorí prišli včera k urnám, nastavili zrkadlo vládnutiu, ktoré bolo premrhanou príležitosťou navždy odstaviť Roberta Fica,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík.  


      Strana odmieta dehonestáciu tých, ktorí k urnám prišli. „Šírenie nenávisti voči tým, ktorí si prajú zmenu, znamená opätovné rozdeľovanie našej spoločnosti. Vyvarujme sa toho,“ doplnil podpredseda SaS Branislav Gröhling.

spot_imgspot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás