fbpx
DomácePRIESKUM: Voľby by vyhral Smer, v parlamente by bola...

PRIESKUM: Voľby by vyhral Smer, v parlamente by bola aj Republika

-

PRIESKUM: Voľby by vyhral Smer, v parlamente by bola aj Republika

BRATISLAVA 13. novembra (SITA) – Niečo vyše mesiaca po parlamentných voľbách v preferenciách voličov naďalej dominuje strana Smer-SD. Vyplýva to z prieskumu agentúry Ipsos pre Denník N, podľa ktorého by Smer vyhral parlamentné voľby so ziskom 24 percent hlasov. Celkovo by sa podľa prieskumu do parlamentu dostalo osem politických subjektov.

Na druhom mieste by skončilo Progresívne Slovensko, ktoré by získalo 19,1 percenta hlasov a na treťom mieste by sa umiestnil Hlas-SD so ziskom 15,1 percenta voličských hlasov. Do parlamentu by sa podľa prieskumu ďalej dostali hnutie Slovensko (predtým OĽaNO) so ziskom rovných sedem percent, ďalej SaS (6,3 percenta) a tiež Republika (5,8 percenta), ktorá po posledných voľbách ostala pred bránami parlamentu. Potrebné kvórum na účasť v národnej rade by prekročilo aj KDH (5,8 percenta ) a tesne aj SNS (5,1 percenta).

Naopak pred bránami parlamentu by opätovne ostala Aliancia (4,4 percenta), Demokrati (3,1) a Sme rodina (2,3 percenta).

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás