fbpx
NázoryPRIESKUM: SMER sa utrhol z reťaze!

PRIESKUM: SMER sa utrhol z reťaze!

-

PRIESKUM: SMER sa utrhol z reťaze!

Nový prieskum VOX Politico! Ako zamiešali karty a volebné preferencie Demokrati a Jablko? 

Vox Politico uverejnil najnovší prieskum o tom, ako si stoja naše politické strany pred predčasnými voľbami. Čo je znepokojujúce, nameral veľmi nízku účasť iba 55,9 % rozhodnutých voličov, čo môže naznačovať znechutenie, najmä liberálneho voliča z politiky.

Zdroj: YT Vox Politico

Do parlamentu by sa dostal na prvom mieste Smer SSD s 21,6 % (38 kresiel), ktorý už značne predbehol Hlas. Hlas si udržal druhé miesto, ale jeho zaostávanie za Smerom sa stále zväčšuje a v tomto prieskume je to už viac ako 5 %. Hlas získal s 16,2 % 28 kresiel.

Nasleduje Progresívne Slovensko s 12,3 % a 21 kreslami. Na štvrtom mieste je Republika s 9,7 % a 17 kreslami. Za ňou SaS s 12 kreslami, OĽANO s12 kreslami, Sme rodina a 11 kreslami a KDH tiež s 11 kreslami (všetci okolo 6 %).

Príspevok od štátu avšak bez kresla by dostali Aliancia (3,5 %) a Za ľudí (3,3 %).

V prieskume sa začínajú objavovať aj čerstvo pozakladané strany ako Demokrati, Jablko, Modrá koalícia, ale keďže prieskum agentúry Vox Politico je priebežný, tieto údaje ešte neodrážajú reálne preferencie strán. Preferencie týchto strán sa naplno odrazia v prieskume asi o dva týždne.

Prieskum agentúry IPSOS: Voľby by začiatkom marca vyhral Smer-SD, nasleduje Hlas-SD a PS

Bratislava 10. marca (TASR) – Voľby by začiatkom marca vyhral Smer-SD so ziskom 16,2 percenta hlasov. Nasledovali by Hlas-SD (16 percent) a Progresívne Slovensko (11,1 percenta). Vyplýva to z prieskumu agentúry Ipsos pre Denník N.

Štvrtá v poradí by skončila Republika (8,6 percenta), za ňou by nasledovali Sme rodina (8,5 percenta). Do parlamentu by sa dostali aj SaS (6,4 percenta) a KDH (5,7 percenta).

Pred bránami parlamentu by ostalo hnutie OĽANO a nová strana Demokrati (obe 4,8 percenta), Aliancia-Szövetség (3,8 percenta), SNS (3 percentá) a strana Za ľudí (2,9 percenta). Potrebných päť percent by nezískala ani strana ĽSNS (2,2 percenta), Modrí – Európske Slovensko (1,9 percenta), Maďarské fórum (1,4 percenta), Dobrá voľba a Umiernení (0,6 percenta), Jablko (0,4 percenta) a ani iné strany (1,9 percenta).

Prieskum sa konal 7. až 9. marca na reprezentatívnej vzorke 1017 respondentov.


Autor článku: Diana Zaťková. Článok vyšiel na: www.hlavnydennik.sk, TASR

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

  1. Už to začína. Všelijaké odborné, neodborné, rozne agentúry na prieskumy , a každý si preferuje tých svojich. Toho sa ešte nasledujeme do volieb. Ja to nesledujem, lebo si myslím, že sú to všetko výmysly. Od nás závisí, kto dostane naše hlasy, len je potrebné rozmýšľať a analyzovať mozgom, nie podľa toho, kto nám čo poradí a sľúbi.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás